×
Etiketë: karaçevë
Lajme01 Tetor 2020
Në orët e para të mëngjesit të së enjtes, policia ka zhvilluar një aksion në vende të ndryshme të Kosovës lidhur me përfshirjen në veprimtari kriminale, raporton Front Online. Ky aksion është vazhdimësi e operacionit...
Lajme01 Tetor 2020
Në orët e para të mëngjesit të së enjtes policia ka zhvilluar një aksion në vende të ndryshme të Kosovës lidhur me përfshirjen në veprimtari kriminale. Aksion ky që vjen si vazhdimësi e asaj në...
Lajme01 Tetor 2020
Mëngjesin e sotëm ka vazhduar aksioni i Policisë, që kishte nisur në Karacevë një javë më parë.   Shkrimi i plotë: NJOFTIM I PËRBASHKËT NGA PROKURORIA THEMELORE NË GJILAN, INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS DHE POLICIA...
Lajme28 Shtator 2020
Lopët që u konfiskuan të premten e 18 shtatorit në Karaçevë të Kamenicës, kanë rezultuar të shëndetshme pas analizave që iu janë bërë nga ana e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës. Ato kanë qenë duke...
Lajme27 Shtator 2020
Qëndron Kastrati, kryetari i Kamenicës ka folur për aksionin e Karaçevës ku u shkatërruan javë më parë kazinot që gjendeshin në këtë fshat. Ai në REPORTERI/INTERVISTA ka thënë se aksioni në Karaçevë ka qenë sekret...
Kronika24 Shtator 2020
Disa zyrtarë policorë që janë arrestuar në aksionin e njohur si “Karaçeva” edhe më herët kanë qenë të dyshuar për përfshirje në veprime penale. Polici F.L., siç është informuar KOHA, ka qenë i arrestuar në...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Ekrem Mustafa, që ishte në këtë detyrë deri në shkurt të këtij viti, ka folur për Front Online lidhur me aksionin në Karaçvevë ku u rrënuan kazinot ilegale. Mustafa...
Lajme21 Shtator 2020
Vetëm 23 deputetë kanë marrë pjesë në votimin e rezolutës së Vetëvendosjes sot në Kuvend, pas interpelancës së ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliut për situatën në Karaçevë të Kamenicës. Kjo ka bërë që...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu është deklaruar sot në mbledhjen e Qeverisë lidhur me aksionin e së premte në Karaçevë. Veliu tha se në drejtim të luftimit, parandalimit dhe që t’u pamundësohet vazhdimi i veprimtarisë...
Lajme20 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë, për 30 të dyshuar, të cilët janë ndaluar gjatë aksionit të realizuar me...
Lajme20 Shtator 2020
Transmetuesi publik britanik BBC, ka raportuar për aksionin e Policisë së Kosovës që u zhvillua gjatë të premtës në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Në artikullin kushtuar kësaj ngjarje përmendet arrestimi i të paktën 10 policëve....
Lajme20 Shtator 2020
Në mesin e 33 personave që janë arrestuar, mbrëmë janë edhe 12 zyrtarë të Policisë së Kosovës në Karaçevë, që kryesisht shërbenin në zonën e Anamoravës, me dyshimin se keqpërdorën detyrën zyrtare. Prokuroria Themelore në...
Lajme19 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj tridhjetë (30) personave...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.