×
Etiketë: përgjigjet
Lajme02 Shtator 2020
Idenë e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, për shkëmbime territoriale, nuk po e pëlqen as Partia Demokratike e Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, në një përgjigje për Gazeta Blic, ka thënë se ka vite...
Lajme01 Shtator 2020
Deklaratën e mbrëmshme të Ramush Haradinajt se kryetari i LDK’së Isa Mustafa duhet ta disiplinojë nënkryetarin e partisë, Lufti Hazirin nuk ka dashur ta komentojë ky i fundit. Kryetari i Gjilanit në një përgjigje për...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka kthyer sot përgjigje kryeministrit të Kosovës, i cili ka kërkuar që PDK të delegoj një përfaqësues të saj në procesin e dialogut që do të...
Lajme27 Gusht 2020
Ka marrë fund përplasja disa ditore ndërmjet Shaban Sylës dhe Gani Gecit lidhur me një vrasje të kryer të dielën në Drenas. Djali i Shaban Sylës, L.S. dhe dy persona të tjerë dyshohen për vrasjen...
Lajme26 Gusht 2020
Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Bajram Gecaj i është përgjigjur deputetit Fatmir Rexhepi, i cili të martën në Interaktiv të KTV-së tha se për përjashtimin e anëtarëve të saj nga strukturat e partisë,...
Lajme25 Gusht 2020
Selim Selimi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i është përgjigjur nënkryetari të LDK’së, Lutfi Hazirit, pasi ky i fundit kur ka folur për punën e presidentit, ka thënë se pozita e presidentit kalon nëpër...
Lajme24 Gusht 2020
Lideri i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka dhënë detaje për takimin në mes të liderëve partiak së bashku me kryeministrin Avdullah Hoti, raporton Front Online. Limaj është pyetur edhe lidhur për aspiratat e tij për...
Lajme23 Gusht 2020
Në takimin e së hënës ndërmjet partnerëve të koalicionit qeveritar pritet të diskutohet edhe posti i presidentit. Në LDK nuk tundohen nga presioni i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, por thonë që posti i të...
Lajme22 Gusht 2020
Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është përgjigjur Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili kishte deklaruar se nëse pala kosovare pret njohje përfundimtare në takimin e shtatorit në Washington, “më mirë të mos harxjojnë kerozinë...
Lajme20 Gusht 2020
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka folur për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë të iniciuar nga partia e saj. Nagavci ka thënë se ftesa ndaj Partisë Demokratike të Kosovës për...
Lajme14 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë raportimit para Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, ka thënë se nuk i është dorëzuar asnjë dokument gjatë pranim-dorëzimit të detyrës. Para komisionit,...
Lajme09 Gusht 2020
Shefja e kabinetit të kryeministrit Hoti, Ardita Dushi, që ishte në takim me Vuciqin në Bruksel, ka publikuar një fotografi, për t’iu përgjigjur Selim Selimit të AAK’së. Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, që është përfaqësues...
Lajme09 Gusht 2020
Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, u është përgjigjur kritikave edhe nga partnerët qeverisës rreth dialogut me Serbinë. Në një shkrim në Facebook, Gecaj thotë se do të ishte e udhës që çështjen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.