×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump reagon sërish për marrëveshjen, i përgjigjet gazetarit që kishte përcjellur luftën në Kosovë

  FrontOnline
  05 Shtator 2020

  Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, edhe njëherë ka lëshuar një reagim për marrëveshjen e arritur dje në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë.

  Kësaj radhe ai nuk ka shkruar për përmbajtjen e kësaj marrëveshjeje, por ka falënderuar një gazetar që më herët punonte në CNN, dhe i cili e ka cilësuar këtë marrëveshje si një arritje të jashtëzakonshme, shkruan lajmi.net.

  “Kur kam punuar në CNN, me muaj të tërë kam mbulur konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë, përfshirë edhe përfundimin e luftës e Kosovës. Kjo ishte para 22 vitesh. E jashtëzakonshme që ky hap për bashkëpunim ekonomik është ndërmarrë, dekada më vonë”, ka shkruar ai.

  E Trump i është përgjigjur duke e falënderuar, “Faleminderit”.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Prokuroria publike e Schwyz-it dënoi kosovarin për hyrje të paligjshme, qëndrim të paautorizuar dhe punë pa leje me një gjobë prej 6800...
  Lajme19 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se sundimi i ligjit dhe siguria e qytetarëve të Kosovës është në...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Vjen reagimi i parë nga SHBA në lidhje me rrëzimin e helikopterit me të cilin udhëtonte presidenti i Iranit Ebrahim Raisi dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci...
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.