×
Etiketë: marrëveshjen
Lajme29 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar sërish ndaj shkeljeve që Serbia po i bën marrëveshjes së Uashingtonit për ndaljen e fushatës kundër njohjeve të Kosovës. Ajo në një postim në Twitter ka njoftuar...
Lajme28 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Prishtinë, Thomas Kolly, me të cilën ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë e rajon, marrëveshjen e...
Lajme24 Shtator 2020
Ministrja e Drejtësisë dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla është takuar sot me ambasadorin britanik, Nicholas Abbott. Kryediplomatja kosovare, përmes një postimi në Facebook, tha se në këtë takim u diskutua për zhvillimet e fundit politike. “Shkëmbyem...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kelly Craft, në mbledhjen e 75-të të Kombeve të Bashkuara ka folur për marrëveshjet që janë nënshkruar së fundi me ndërmjetësimin e presidentit amerikan, Donald Trump, duke përmendur...
Lajme21 Shtator 2020
Kosova dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar marrëveshjen ekonomike. Kryeministri Avdullah Hoti, ka qenë nënshkrues i marrëveshjes për Kosovën, kurse në anën tjetër ajo është nënshkruar nga një prej zyrtarëve amerikan.
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Anëtarët e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Shefik Xhaferoviq dhe Zheljko Komshiq, kroat i cili u zgjodh nga votat e muslimanëve, po mbrojnë njohjen e pavarësisë së vetëshpallur të Kosovës. Kështu tha ministri i Jashtëm...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Kancelari austriak, Sebastian Kurz e ka vlerësuar lartë marrëveshjen e Washingtonit, ndërsa i ka përgëzuar liderët e Kosovës dhe Serbisë për gatishmërinë e bashkëpunimit, nga i cili sipas tij përfitojnë të gjitha shtetet e rajonit....
Lajme17 Shtator 2020
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Kujtimi Shala ka ironizuar me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti për shkrimin e tij për liqenin e Ujmanit. Shala në seancën plenare që është duke vazhduar tha se nuk ka...
Lajme16 Shtator 2020
Në një intervistë për emisionin “Përballje”, Rexhep Selimi, shef i Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar se pse kjo parti ka kërkuar interpelancë ndaj kryeministrit Avdullah Hoti. Selimi në intervistë me kryredaktorin Muhamet Hajrullahu,...
Lajme16 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës përshëndet nënshkrimin, në Shtëpinë e Bardhë, të marrëveshjes historike për normalizimin e marrëdhënieve diplomatike midis shteteve mike të Kosovës, Izraelit – Emirateve të Bashkuara...
Lajme16 Shtator 2020
Shkelja e marrëveshjes së CEFTA-s dhe asaj të Brukeselit nga ana e Serbisë gjatë qarkullimit të mallrave nga Bashkimi Europian transit për në Republikën e Kosovës, duke detyruar bizneset e Kosovës që të regjistrohen dhe...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Fatmir Limaj marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë. Ai...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë të enjten para deputetëve për marrëveshjen e Uashingtonit. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme. Në seancën e parë të sesionit vjeshtor pritet të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.