×
Etiketë: sërish
Ekonomi01 Tetor 2020
Për të gjashtën herë me radhë në Departamentin Special ka dështuar të mbahet seanca fillestare ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, kontrabandë me mallra, shmangie nga tatimi e vepra tjera, Millan Bozhoviq dhe Zhelkjo...
Lajme01 Tetor 2020
Mëngjesin e sotëm ka vazhduar aksioni i Policisë, që kishte nisur në Karacevë një javë më parë.   Shkrimi i plotë: NJOFTIM I PËRBASHKËT NGA PROKURORIA THEMELORE NË GJILAN, INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS DHE POLICIA...
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Këshillit Koordinues të Shoqatave të Qumështit, Ramadan Memaj, ka paralajmëruar protesta të fermerëve ditëve në vijim, ku mund të bllokohen edhe rrugët gjithandej Kosovës. Ai ka thënë se veprimi i vetëm i përgjegjshëm...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, sërish nuk e kanë kaluar ligjin për rimëkëmbje ekonomike. Vetëm 48 deputetë kanë marrë pjesë në votim, duke mos patur koorum për kalimin e këtij ligji. Ligji për rimëkëmbje ekonomike,...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Vazhdojnë lëkundjet e tërmetit në zonën e Halkidhikisë në Greqi. Pas atyre të djeshme një termet tjetër 4.7 Rihter është regjistruar në orën 7:12 sot në mëngjes në zonën detare 23 km në jug-perëndim të...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
E mori veten nga Covid 19, por Silvio Berluskoni vazhdon të jetë pozitiv. Po mbushet muaji që kur lideri historik I “Forza Italias”” rezultoi i prekur nga koronavirusi e pati disa shqetësime që çuan drejt...
Lajme26 Shtator 2020
Me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës është hequr kufizimi i lëvizjes. Prej mbrëmë qeveria ka shfuqizuar vendimin e më hershëm ku qytetarët nuk lejoheshin të qarkullonin pas orës 22:30 deri në orën 05:00,...
Lajme26 Shtator 2020
Dyshohet se të premten (25.09.2020) pasdite, pjesëtarë të xhandarmërisë serbe janë futur sërish brenda territorit të Kosovës. Sipas faqes “Svirca” në Facebook, kësaj radhe ata janë xhiruar dhe fotografuar derisa ishin rreth 500 metra nga...
Lajme22 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi ka deklaruar se me rëndësi gjatë kësaj kohe është që fëmijët pas kthimit në shkolla, sërish po buzëqeshin. Madje sipas saj ky është lajmi më i mirë, mirëqenie...
Lajme22 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales ia marrin sërish dosjet OVL-UÇK’së Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati ka bërë të ditur se dosjet e dërguara sot në zyrat e organizatës është marrë nga hetuesit e...
Lajme21 Shtator 2020
Kërkesa e deputetes nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu që të kthehet për rivotim Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike në seancën e sotme ka përplasur pozitën dhe opozitën në vazhdimin e seancës...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Tensionet Turqi-Greqi nuk janë “zbutur”, ndërkohë që palët vijojnë me deklarata në distancë. Sot media turke “Yeni kafak”, e cila cilësohet si pro-Erdogan, i ka dedikuar një artikull krahasimit të ushtrive të dy vendeve, duke...
Lajme18 Shtator 2020
Shefet e disa grupeve parlamentare janë duke zhvilluar një takim për ta harmonizuar rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, i cili nuk arrit të kaloj sot në seancën e Kuvendit meqë nuk kishte kuorum, kështu ka thënë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.