Vip

U infektua me Covid-19 në fund të gushtit, vdes këngëtari i grupit të njohur

U infektua me Covid-19 në fund të gushtit, vdes këngëtari i grupit të njohur
13:46 | 08 Shtator 2020

Bruce Williamson , lideri i grupit Temptations, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Bruce vdiq të dielën në mbrëmje në shtëpinë e tij në Vegas pasi u infektua me COVID-19.

Djali i Williamson postoi një homazh emocional pas vdekjes sw tij ku shkruan: Nuk ka fjalë në botë që mund të shprehin se si ndihem tani të dua baba faleminderit që ishe i mrekullueshëm faleminderit që ishe i dashur faleminderit që ishe ai që ishe, do të takohemi përsëri. Të dua babi.

Williamson ishte pjesë e grupit The Temptations për vetëm 10 vjet nga i cili u largua në vitin 2015.

Ai zëvendësoi G.C. Cameron në grupin e njohur që krijuan hite të shumta si “My Girl” dhe “Ain’t Too Kroud to Beg”.

Bruce lindi në Compton të Los Anxhelos, ai ishte 49 vjeç.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera