×
 • Vip
 • Vip

  U infektua me Covid-19 në fund të gushtit, vdes këngëtari i grupit të njohur

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Bruce Williamson , lideri i grupit Temptations, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

  Bruce vdiq të dielën në mbrëmje në shtëpinë e tij në Vegas pasi u infektua me COVID-19.

  Djali i Williamson postoi një homazh emocional pas vdekjes sw tij ku shkruan: Nuk ka fjalë në botë që mund të shprehin se si ndihem tani të dua baba faleminderit që ishe i mrekullueshëm faleminderit që ishe i dashur faleminderit që ishe ai që ishe, do të takohemi përsëri. Të dua babi.

  Williamson ishte pjesë e grupit The Temptations për vetëm 10 vjet nga i cili u largua në vitin 2015.

  Ai zëvendësoi G.C. Cameron në grupin e njohur që krijuan hite të shumta si “My Girl” dhe “Ain’t Too Kroud to Beg”.

  Bruce lindi në Compton të Los Anxhelos, ai ishte 49 vjeç.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Vip29 Shkurt 2024
  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë...
  Vip29 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka shokuar opinionin me deklaratat e saj të fundit, duke bërë akuzat e rënda për dhunë...
  Vip29 Shkurt 2024
  Në një shtëpi ku tensioni dhe emocionet janë gjithmonë në pikën e lartë, Erjola Doçi, një nga pjesëmarrëset e Big Brother VIP...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Organizata PIPOS, e ka realizuar një hulumtim rreth punës së Qeverisë së Kosovës. Një nga temat e trajtuara në këtë hulumtim që...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Këtë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.