×
Etiketë: njohur
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Haradinaj tha se nuk e ka njohur nuk e njeh dhe nuk do ta...
Lajme26 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka mabjtur një videokonferencë me ministrin e Jashtëm të Saint Vincent dhe Grenadines, Louis Hilton Straker. Ata diskutuan për nevojën e thellimit të marrëdhënieve dypalëshe në temat e...
Sport22 Shtator 2020
Ang Rita Sherpa i Nepalit, i pari që u ngjit në malin Everest 10 herë, ka vdekur në moshën 72 vjeçare. Rita Sherpa, njeriu i parë që u ngjit në malin Everest 10 herë, vdiq...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Dy të dyshuar janë arrestuar në lidhje me rrëmbimin dhe përdhunimin e një vajze nëntë vjeçare në Francë. Policia tha se burrat po drejtonin një makinë të vjedhur kur u arrestuan në fshatin Saumur të...
Lajme21 Shtator 2020
Janë bërë më shumë se gjysmë viti, prej kur qytetarët e Republikës së Kosovës po ballafaqohen me pandeminë COVID-19. Infektologu kosovar, Izet Sadiku, përmes një postimi në Facebook thotë se kjo ka ndodhur për shkak...
Lajme17 Shtator 2020
Ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LKD), Naser Osmani dhe Atdhe Gashit, ish-këshilltar i ish-kryeministrit të Kosovës në ekzil, Bujar Bukoshit, të akuzuar për shmangie nga tatimi dhe shpërdorim....
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një gjykatë izraelite dënoi manekinen Bar Refaeli me nëntë muaj shërbim komunitar dhe nënën e saj me 16 muaj burg, duke i dhënë fund një çështje të gjatë evazioni fiskal që dëmtoi imazhin e ikonës...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ka vdekur kirurgu shqiptar Agron Mezelxhiu. Mezelxhiu ishte i prekur me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur kolegu dhe kushëriri i tij mjeku Petrit Vargu. “Agron Menzelxhiu djali tezes sime!Si na le!Doktori i palodhur...
Lajme12 Shtator 2020
Mjeku i njohur i Kosovës, Nusret Zijabeg sot ka ndërruar jetë. Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, përmes një statusi në rrjetin social në Facebook. Sipas saj, mjeku...
Vip10 Shtator 2020
Diana Rigg, aktorja e famshme për rolet e saj si Emma Peel në serinë filmike, The Avengers dhe Olenna Tyrell në serialin Game of Thrones, ka vdekur në moshën 82-vjeçare. “Ajo ka vdekur paqësisht në...
Vip08 Shtator 2020
Bruce Williamson , lideri i grupit Temptations, ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Bruce vdiq të dielën në mbrëmje në shtëpinë e tij në Vegas pasi u infektua me COVID-19. Djali i Williamson postoi një homazh...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, falënderoi Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për “vendimin për të njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe për të zhvendosur Ambasadën e Serbisë atje”. “Ne do të vazhdojmë përpjekjet tona...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Aktori i njohur amerikan Chadwick Boseman, ka vdekur në moshën 43 vjeçare të premten, pas përballjes me sëmundjen e kancerit. Boseman ishte i njohur për rolet e tij si Jackie Robinson dhe James Brown, para...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.