×
Etiketë: çmimet
Lajme25 Prill 2022
Ndonëse jemi afër festës së Fiter Bajramit, qytetarët nuk kanë vërejtur lirime të artikujve bazë ushqimor. Ata ankohen se krahas ngritjes së çmimeve nuk po ka as reflektim nga ana e inspektoriatit. Disa të intervistuar...
Vip30 Shtator 2020
Sot ka përfunduar edicioni i parë i Festivalit të Filmit “Art Without Limit International Film Festival”. Festivali ishte planifikuar të mbahet në kinemanë ‘Armata’ në Prishtinë, por për shkak të pandemisë COVID-19 është mbajtur online...
Lajme25 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”. Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona...
Front TV23 Shtator 2020
Këto parkingje publike te “Kafet e Vogla”, ngasësit e veturave, mund t`i shfrytëzojnë falas vetëm edhe për pak ditë. Nga 12 tetori ato do të bëhen me pagesë. Në fakt, ky lokacion është vetëm njëri...
Ekonomi12 Shtator 2020
Malet e Prishtinës po vazhdojnë të priten ilegalisht çka po i dëmtojnë shumë, sidomos ata të Butovcit e Rimanishtës. Sipas inspektoratit të agjencisë së pyjeve, pandemia ka ndikuar që numri i prerësve ilegal të rritet...
Ekonomi12 Shtator 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit për muajin gusht të këtij viti, ku theksohet se Sipas ASK-së, inflacioni mujor i matur nga indeksi i harmonizuar i...
Lajme07 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës ka lajëmruar gjatë ditës së sotme me anë të një statusi se ministria që ajo udhëheq kanë ndarë çmimet për më të mirët e kinematografisë për këtë vit. Vlora Dumoshi ka njoftuar...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të cilin kryhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,73...
Lajme04 Shtator 2020
Çmimet e druve për djegie në Kosovë dallojnë në varësi të llojit, ku bungu mund të blihet me 40 deri në 45 euro për metër, ndërsa ahu nga 30 deri në 40 euro. Shitësit e...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Çmimet e ushqimeve u rritën përsëri në tregjet botërore në gusht, duke arritur nivelin e tyre më të lartë që nga shkurti, nxitur nga kërkesa më e fortë dhe një dollar më i dobët, njoftoi...
Ekonomi02 Shtator 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar Indeksin e Çmimeve të Importit për tremujorin e dytë të vitit 2020. Indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë pësoi rënie për (-1.6%) krahasuar me tremujorin...
Lajme02 Shtator 2020
Argumentet e njejta si të Ministrisë së Shëndetësisë se Udhëzimi Administraiv 02/2019 është i pazbatueshëm i ka edhe Shoqata e Distributorëve Farmaceutik të Kosovës. Milaim Abdullahu nga kjo Shoqatë ka thënë për “Front Online” se e...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Në Gjermani ka rënë dukshëm çmimi i veturave Diesel, kjo pasi shteti ka vendosur që nga vjeshta që të mos lejojë këto vetura për shkak të emetimit të madh të gazrave gjë që ndikon në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.