×
Etiketë: ja
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Agjencia ruse Roscosmos ka botuar 46 dokumente, si dhe foto, ilustrime dhe video-kronika të programit hënor të Bashkimit Sovjetik, i cili në fund të viteve 1960 ishte i pari në botë që krijoi një observator...
Lajme30 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka iniciuar ditë më parë plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga Trusti. Lidhur më këtë...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një avion ushtarak turk F-16 ka rrëzuar sot një gjuajtës të forcave armene Su-25, ka njoftuar ministria e mbrojtjes së Jerevanit, në ditën e tretë të konfliktit mes Armenisë dhe Aerbaixhanit fqinjë në rajonin e...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se deri më tani nuk ka shpenzuar asnjë cent nga arka e shtetit për të menaxhuar pandeminë. Zemaj ka thënë se ky rrugëtim deri më tani është financuar...
Lifestyle28 Shtator 2020
Me afrimin e stinës së dimrit, po afron edhe sezoni i gripit, por ngjashmëria e simptomave të gripit me kornavirusin mund të sjellë ndërlikime. Shumë persona mund të mendojnë se është thjeshtë një grip dhe ndërkohë...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka votuar sot për ndarjen e mjeteve në kuadër të fondit për rimëkëmbje ekonomike, të cilat ndahen si subvencionim për koston e pagave që kanë bizneset në Kosovë. 87 milionë euro është...
Lajme26 Shtator 2020
Tri konferencat e shtypit të OVL të UÇK-së, të 7, 16 dhe 22 shtatorit janë në fokus të fletarrestit ndaj kreut të OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, versioni anglisht dhe i redaktuar i të cilit...
Lajme26 Shtator 2020
Kur duhet ta vendosni maskën dhe kur kjo nuk është e nevojshme?Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrotje nga COVID-19.Në këtë udhëzues tregohet se kur qytetarët duhet që t’i bartin...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Vrasja e 47-vjeçarit nga Kosova, me inicialet M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri.Por, dje autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e...
Lajme25 Shtator 2020
Zyrtarë policor të EULEX-it paraditen e së premtes, bastisën zyrat e OVL-UÇK-së. Pas bastisjes, te zyrat e OVL-UÇK u mblodhën qytetarë për të kundërshtuar bastisjen që po bëhej aty, por më pas nga zyrat e...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku kryesisht epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan në Belsh në orën 21:21 me magnitugë 4.2 të shkallës...
Lajme25 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”. Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.