×
Etiketë: ja
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një tjetër tërmet ka lëkundur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 ballë. Epiqendra e tërmetit sipas CSEM ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10...
Lifestyle24 Shtator 2020
Pse të mos pini ujë kur të hani ëmbëlsira? Pirja e ujit gjatë ngrënies së ëmbëlsirave arrin të rrisë në shkallë shumë të lartë nivelet e sheqerit në gjak. Rritja e niveleve të sheqerit në...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, e cila ishte paraparë të mbahej nesë është shtyrë dhe do të mbahet me dy tetor. Deputetët e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kanë kaluar më shumë se dy muaj qëkur Zvicra, në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit ka vendosur listën e vendeve të rrezikut, të njohur si lista e “karantinës”. Në këtë listë zënë vend...
Lajme21 Shtator 2020
Pandemia Covid-19 përveç në shëndetin publik ka goditur edhe ekonominë në vend, ku bëjnë pjesë edhe bizneset nëpër komuna. Subjektet ekonomike më të goditura janë ato të gastronomisë dhe kompanitë me veprimtari prodhuese. Duke e...
Front TV21 Shtator 2020
Mëngjesin e sotëm një valixhe e dyshimtë është gjetur në rrugën “Bill Clinton”, në Prishtinë. Policia e Kosovës mëngjesin e sotëm ka pranuar një thirrje se në bulevardin “Bill Clinton”, është një valixhe e lënë...
Kronika19 Shtator 2020
Zyrtarit të Policisë së Kosovës, Ferid Leci, i shpallur në kërkim nga mbrëmë kur edhe iu shmang arrestimit të tij, pasi paraprakisht e kuptoi se forcat e rendit e kishin futur edhe atë në listën...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një operacion të madh në Karaçevë të Kamenicës. Përveç arrestimeve që janë bërë, atje ka filluar edhe rrënimi i kazinove, raporton Front Online. Lexuesit e Front...
Ekonomi18 Shtator 2020
Kryetari i Odës së Hotelierëve të Kosovës, Hysen Sogojeva ka reaguar pas mosvotimit të projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, raporton Front Online. Ai ka thënë se Oda e Hotelierëve të Kosovës është tejet e zhgënjyer për...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Pandemia duket që po zgjatet, si pasojë e rasteve të shtuara nga koronavirusi Izraeli do të rikthejë izolimin. Vendimi në fjalë është marrë pasi situata në vend ka marrë të tjera përmasa, ku është në...
Lajme17 Shtator 2020
Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. Ky Projektligj parasheh ndryshimet...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një gjykatë italiane ka dënuar me 5 vite e 8 muaj burg pas një gjykimi të shkurtuar një 44 vjeçar vendas i quajtur  Bruno Beltutti (aktualisht në arrest shtëpie). Ngjarja daton më 8 shkurt të...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Në një intervistë në ” Rreze dielli’’ trajtuam një histori të veçantë, e cila edhe njëherë na tregoi se dashuria triumfon mbi gjithçka. Elsa Nilaj është vajza nga shkodra, e cila prej disa vjetësh jeton...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.