Bota/Rajoni

Situata e Coronavirusit: Ky shtet rikthen izolimin total, ja sa javë do zgjasë

Situata e Coronavirusit: Ky shtet rikthen izolimin total, ja sa javë do zgjasë
13:16 | 18 Shtator 2020

Pandemia duket që po zgjatet, si pasojë e rasteve të shtuara nga koronavirusi Izraeli do të rikthejë izolimin. Vendimi në fjalë është marrë pasi situata në vend ka marrë të tjera përmasa, ku është në trend rritës numri i të infektuarve dhe i të vdekurve.

Pandemia ka paralizuar edhe sisitemin shëndetësor, duke ua vështirësuar edhe më shumë punën e mjekëve.Mediat e huaja raportojnë se izolimi, si pasojë e masave shtrënguese ndaj COVID-19, do të zgjasë tre javë.

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera