×
Etiketë: ja
Lajme21 Qershor 2020
Partitë Shqiptare në Luginë të Preshevës mund të përfaqësohen me 4 deputetë në Parlamentin e Serbisë, rekord ky që nuk është arritur deri më tani, pasi që maksimumi i deputetëve shqiptarë në këtë Parlament ka...
Lifestyle20 Qershor 2020
Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon siç duhet. Ky mos funksionim shkakton një barrë të rëndë në zorrën e trashë dhe rrit rrezikun e ekspozimit ndaj...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me deputeten e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi.Takimi është zhvilluar në prag të Ditës Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës Seksuale në Konflikt. Shkrimi i plotë i...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar...
Lajme16 Qershor 2020
IKSHPK njofton se sot janë shëruar pesë pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 968 raste. Po ashtu sot janë testuar gjithsej 397 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i...
Lajme15 Qershor 2020
Para pak minutave ka filluar protesta e këngëtarëve dhe gastronomëve para Qeverisë, të cilët kërkojnë lejimin e organizimit të dasmave, raporton Front Online, Ndër këngëtarët më të revoltuar me këtë situatë po del të jetë...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Amerikanët duket se janë më të zhgënjyer se kurrë më presidentin e tyre. Së fundmi, në SHBA janë ngritur shqetësimet se presidenti Donald Trump nuk është mirë me shëndet. Kjo pas një deklarate që bëri,...
Hulumtime19 Shtator 2019
Kontrata për furnizim me inventar mes komunës së Klinës dhe Operatorit Ekonomik (OE) të përzgjedhur për furnizim “Mobelland” ka nxjerr në pah çmime manipulative,  të cilat as për së afërmi nuk korrespondojnë me çmimet e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.