×
Etiketë: kryeqytet
Lajme27 Shtator 2020
Është raportuar për raste të reja me COVID-19 në dy shkolla të Prishtinës. Bëhet fjalë për shkollën “Hasan Prishtina” dhe “Nexhmi Mustafa”. Drejtoresha e arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa Shala, i ka thënë KOHËS,...
Lajme25 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”. Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona...
Lajme19 Shtator 2020
Sërish dëmtim i gypit të ujit nga palë të treta. Kësaj radhe dëmtohet gypi i ujit nga kontraktor të KEDS -it në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, gyp me diametër fi 200 mm. Sipas njoftimit...
Lajme17 Shtator 2020
Janë bërë më shumë se dy javë që nga dita kur është zhdukur Enver Bekolli nga Prishtina. Familjarët e 80-vjeçarit janë duke e kërkuar që prej asaj dite, por nuk kanë arritur t’i bien në...
Lajme13 Shtator 2020
Të hënën në kryeqytet do të vazhdojë dezinsektimi hapësinor Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Komunës së Prishtinës në Facebook. Kjo njëherësh është faza e gjashtë e dezinsektimit në...
Lajme10 Shtator 2020
Për shkak të punimeve në rrjetin e ujësjellësit, të premten KRU “Prishtina” ka planifikuar ndaljen e ujit në tri rrugë në kryeqytet. Siç është bërë e ditur nga Ujësjellësi, janë bërë të gjitha përgatitjet teknike,...
Lajme27 Gusht 2020
Edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në vazhdën e thirrjeve të KEDS-it, ka njoftuar se sot në disa lagje të kryeqytetit do të ketë shkyçje të energjisë elektrike. “Për shkak të punimeve të domosdoshme në...
Lajme26 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës më 21 korrik të këtij viti ka filluar me realizimin e testeve serlogjike, ku janë duke zhvilluar 3 hulumtime për të pasur një pasqyrë se sa është shkalla e infektimeve në popullatë...
Lajme19 Gusht 2020
Segmenti i rrugës “Agim Ramadani” prej udhëkryqit të rrugës “Karl Gega” deri tek udhëkryqi i rrugës “Eqrem Çabej”, në kryeqytet sot do të jetë i mbyllur për qarkullim prej orës 08:00-12:00. Gjatë kësaj kohe do...
Lajme14 Gusht 2020
Për shkak të ruajtjes së resurseve ujore, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, njofton se nga dita e nesërme do të ketë reduktime të ujit të pijshëm. Reduktimet janë të ndarë në zona rurale dhe ato...
Lajme06 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka publikuar një statistikë, në të cilën tregon për të infektuarit me COVID-19 në kryeqytet sipas grup-moshave. Sipas kësaj statistike, nga zero deri në katër vjeç janë infektuar...
Lajme05 Gusht 2020
Reshjet e shiut që filluan mbrëmë kanë vërshuar shumë rrugë të kryeqytetit si pasojë e bllokimit të rrjetit të kanalizimit. Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, sqarojnë se kjo situatë ndodhë pasi sistemi i kanalizimit të...
Lajme05 Gusht 2020
Reshjet e shiut që kanë filluar mbrëmë kanë vërshuar shumë rrugë të kryeqytetit. Kjo si pasojë e bllokimit të rrjetit të kanalizimit. Por nga “KRU Prishtina”, sqarojnë se sistemet e kanalizimeve janë të përbashkëta (Atmosferike...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.