×
Etiketë: 80
Kronika19 Shtator 2020
Kanë kaluar dy javë e më shumë që nga humbja e Enver Berkolli, 80 vjeçarit nga Komuna e Prishtinës. Për herë të fundit Berkolli është parë tek shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë, që nga ajo...
Lajme14 Shtator 2020
Prevalla llogaritet një ndër vendet turistike malore më të vizituara në çdo stinë të vitit në Kosovë. Por, që nga muaji mars, kur edhe u konfirmuan rastet e para me koronavirus në vend, numri i...
Kronika01 Shtator 2020
80 vjeçari Enver Bërkolli nga Prishtina vazhdon të jetë i zhdukur që nga dita e djeshme. Familjarët e tij kanë deklaruar se i moshuari ka humbur që nga dita e djeshme pasdite dhe se më...
Lajme01 Shtator 2020
Enver Bërkolli, 80 vjeçar, ka humbur. Familjarët e tij nuk po mund të kontaktojnë me të. Ai për herë të fundit është parë tek shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë rreth orës 17:00. Familjarët e tij...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
78 mijë e 761 persona janë infektuar me koronavirus në Indi në 24 orët e fundit. Kjo është shifra e dhënë nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Familjare, e cila është vlera e dytë më...
Lajme21 Gusht 2020
90 laboratorë privatë që kryejnë teste seriologjike për COVID-19 janë licencuar nga Ministria e Shëndetësisë, ndërsa vetëm në dy prej laboratorëve në gjithë Kosovën kryhen testime molekulare. Çmimet për bërjen e testit janë në nivel...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Gushti sjell shpresë që fluksi i zakonshëm i pasagjerëve, pushuesve dhe turistëve të cilët mbërrijnë me dy tragetet e linjës Vlorë –Brindisi-Vlorë do të jetë më i lartë në ditët në vijim. Këtë të martë...
Lajme26 Korrik 2020
Për të ngritur zërin dhe kërkesat e tyre që i vlerësojnë si legjitime dhe të arsyeshme, gastronomët e Kosovës, nesër do të organizojnë aksion simbolik dhe mbyllje një orëshe të lokaleve duke i dorëzuar simbolikisht...
Lajme24 Korrik 2020
Edhe 213 raste me COVID-19 janë konfirmuar në Kosovë. Në raportin e IKSHPK-së për 24 orët e fundit, të publikuar të premten pasdite, është bërë e ditur se kanë vdekur edhe gjashtë pacientë me koronavirus....
Ekonomi17 Korrik 2020
Shteti i Kosovës, jo rrallë është kritikuar si nga organizatat vendore e ndërkombëtare si dhe institucionet e Bashkimit Evropian për numri e madh të të punësuarve në administratën publike. Zakonisht janë cilësuar si barrë e...
Lajme13 Korrik 2020
Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur shumë ditëve të fundit në Lipjan. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK), në këtë komunë janë rreth 80 raste aktive. Kryetari i...
Lajme07 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka treguar në mënyrë kronologjike se si erdhi deri te rritja e rasteve me Covid-19. Ai ka thënë se lirimi i masave ndikoi dukshëm, pasi që qytetarët nuk i zbatuan...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Vetëm 22 përqind e njerëzve që kanë dalë pozitiv me koronavirus kanë të shfaqura simptoma në ditën që kryhet testimi. Kështu ka njoftuar Zyra Kombëtare e Statistikave në Britani të Madhe, raporton BBC. Kjo tregon...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.