Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vlorë, 80% më pak vizitorë se fillimi i gushtit të kaluar

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Gushti sjell shpresë që fluksi i zakonshëm i pasagjerëve, pushuesve dhe turistëve të cilët mbërrijnë me dy tragetet e linjës Vlorë –Brindisi-Vlorë do të jetë më i lartë në ditët në vijim.

  Këtë të martë fillim gushti, me dy tragetet e linjës Vlorë Brindisi kanë mbërritur 354 pasagjerë.

  Krahasuar me një vit më parë, në këtë periudhë sigurisht që jemi shumë herë më dobët, afro 80 % më pak se 2019, në të cilën në fillim gushti ka patur një mesatare prej 2000 pasagjerësh ditorë.

  Pasagjerët të cilët mbajnë numrin më të lart të mbërritur në vendin tonë nga porti i Vlorës për gjatë kësaj periudhe janë shqiptarët rezidentë në Itali të cilët vijnë për pushime dhe vizita në vendin e tyre.

  Por si për të mbajtur shpresat gjallë, gjen edhe ndonjë Italian që ka zgjedhur Shqipërinë për të pushuar.

  COVID-19 ka ndikuar drastikisht në uljen e numrit të pasagjerëve të mbërritur nga porti i Vlorës. Gjatë muajt korrik të vitit 2019 nga ky port mbërrinin 20500 pasagjerë, ndërsa këtë vit kanë ardhur gjatë gjithë korrikut 5023 pasagjerë .

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.