×
Etiketë: zhdukur
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një gazetar kinez i cili ishte zhdukur pasi në shkurt kishte raportuar ndër të parët për pandeminë e coronavirusit në Wuhan, më në fund është gjetur ka njoftuar një mik i tij, duke theksuar se...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Ushtria e Libanit sot deklaroi se 9 persona vazhdojnë të jenë të zhdukur pas shpërthimit të muajit të kaluar në Portin e Bejrutit. Ushtria përmes një deklarate tha se dy shtetas sirianë ishin midis personave...
Kronika19 Shtator 2020
Kanë kaluar dy javë e më shumë që nga humbja e Enver Berkolli, 80 vjeçarit nga Komuna e Prishtinës. Për herë të fundit Berkolli është parë tek shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë, që nga ajo...
Kronika18 Shtator 2020
Enver Bekolli, 80-vjeçari nga Prishtina po vazhdon të jetë i zhdukur. Ish-ushtari i UÇK-së, Ridvan Tahiri, me anë të një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se nesër do të nis një aksion i...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e zjarreve në shtetet e Bregut Perëndimor të SHBA-së, thonë zyrtarët. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, disa të tjerë u raportuan të zhdukur vetëm...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Si pasojë e rrëshqitjeve të dheut dhe reshjeve të dendura në Nepal kanë humbur jetën gjashtë persona teksa 26 të tjerë janë zhdukur. Në një deklaratë nga qeveria e Nepalit thuhet se shirat kanë shkaktuar...
Kronika13 Shtator 2020
Një burrë në Gjilan e ka raportuar në Polici si të zhdukur gruan e tij. Thotë se ajo ka dalë nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. “Gjilan 10.09.2020-14:00. Ankuesi mashkull K/ Shqiptar ka raportuar...
Lajme05 Shtator 2020
Policia e Kosovës njofton se mbrëmë pas mesnate në rrugën “Gëzim Sahiti” në Ferizaj është raportuar e zhdukur një vajzë në Ferizaj dhe e nuk dihet për vendndodhjen e saj. “Ankuesja femër kosovare raporton se...
Kronika01 Shtator 2020
80 vjeçari Enver Bërkolli nga Prishtina vazhdon të jetë i zhdukur që nga dita e djeshme. Familjarët e tij kanë deklaruar se i moshuari ka humbur që nga dita e djeshme pasdite dhe se më...
Lajme30 Gusht 2020
Kanë kaluar më shumë se 22 vite që nga lufta e armatosur në Kosovë, ndërsa familjarët e 1643 personave të zhdukur ende po presin përgjigje për fatin dhe vendndodhjen e të dashurve të tyre. Familjarët...
Lajme30 Gusht 2020
Sot është Dita Ndërkombëtare e Personave të Pagjetur, e cila ka për qëllim të tërheqë vëmendjen për ata njerëz që kanë humbur gjurmët në konflikte apo rrethana të tjera. 30 Gushti është shpallur nga Kombet...
Lajme25 Gusht 2020
Qendra Burimore për Persona të Zhdukur e ka shënuar Ditën Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur me një aktivitet pranë pllakës së të Pagjeturve në Prishtinë. Familjarët e personave të zhdukur kanë kërkuar prej ekzekutivit kosovar...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
“Katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e përmbytjeve në rajonin verior të Detit të Zi në Turqi, ndërsa mbi 11 persona raportohen të zhdukur”, ka deklaruar ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. Pamjet nga...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.