Bota/Rajoni

Leighton Buzzard u godit nga tërmeti i tretë në dy javë

Leighton Buzzard u godit nga tërmeti i tretë në dy javë
14:09 | 22 Shtator 2020

Një tërmet është ndjerë në Leighton Buzzard për herë të tretë brenda dy javësh.

Shërbimi Gjeologjik Britanik (BGS) konfirmoi dridhjen me magnitudë 3.0 që ndodhi në veri të qytetit Bedfordshire.
Një tërmet me madhësi 3,5 ballë u ndie nga banorët më 8 shtator, pasuar nga një dridhje me magnitudë 2.1 më 13 shtator.
Matt Stewart, i cili jeton në Eggington, rreth 1.5 milje (2.4 km) nga Leighton Buzzard tha se dridhjet gati sa nuk e tronditën nga shtrati, shkruan BBC, transmeton Front Online.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera