×
Etiketë: ujë
Lajme30 Shtator 2020
Njëri prej atraksioneve turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës,  është mbushur përsëri me ujë. Pas reshjeve të shiut gjatë javës së kaluar, Ujëvara është mbushur përsëri pas një periudhe thatësie.
Lifestyle24 Shtator 2020
Pse të mos pini ujë kur të hani ëmbëlsira? Pirja e ujit gjatë ngrënies së ëmbëlsirave arrin të rrisë në shkallë shumë të lartë nivelet e sheqerit në gjak. Rritja e niveleve të sheqerit në...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një stuhi e fuqishme goditi Romën pasditen e sotme duke shkaktuar përmbytje të konsiderueshme në qytet. Stuhia ka rrëzuar disa pemë, duke shkaktuar trafik, ndërsa janë ndërprerë edhe disa linja tramvaji. Po ashtu është shkëputur...
Lajme19 Shtator 2020
Sërish dëmtim i gypit të ujit nga palë të treta. Kësaj radhe dëmtohet gypi i ujit nga kontraktor të KEDS -it në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, gyp me diametër fi 200 mm. Sipas njoftimit...
Lajme18 Shtator 2020
Deklarata e djeshme e kreut të LVV’së, Albin Kurtit për Liqenin e Ujmanit ka ngritur reagime të shumta. I pari i Vetëvendosjes tha dje përmes një shkrimi në Facebook se Ujmani nuk është ujë, por,...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë pezulluar një pjesë të ndihmave financiare për Etiopinë për shkak të mungesës së përparimit në bisedimet me Egjiptin dhe Sudanin rreth digës masive që Etiopia është duke e ndërtuar në Nilin...
Lajme04 Shtator 2020
KRU Gjakova njofton konsumatorët se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, jemi detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë. Respektivisht zonat që do mbesin pa ujë përfshijnë zonën e...
Lajme04 Shtator 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina", para pak minutash ka njoftuar se në këto orë të vona është dëmtuar linja TM Badovc Prishtinë, linja e Çelikut DN 600 mm. Kjo linjë, sipas KRU "Prishtina", është nga...
Lajme02 Shtator 2020
Në kohë të pandemisë, kur higjiena është thelbësore për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, disa lagje të Prishtinës ka javë të tëra që po mbesin pa ujë deri në 18 orë në ditë. Në “Bregun...
Lajme01 Shtator 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se sonte nga ora 22:00 do të ndërpritet për tri orë furnizimi me ujë të pijshëm për zonat që furnizohen nga Badoci. Nga KRU Prishtina është thënë se...
Lajme29 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar qytetarët që sot nuk kanë pasur ujë gjatë ditës, se kur të vije uji t’i mbajnë të hapura çezmat. Kjo për shkak se uji mund të vijë i...
Lifestyle29 Gusht 2020
Banjot me ujë shumë të nxehtë dëmtojnë lëkurën, prishin yndyrat e lëkurës dhe i hapin rrugë zhdukjes së lagështirës. Yndyra, një cipë mbrojtëse mbron lëkurën përballë faktorëve të mjedisit, pengon prodhimin e mikrobeve dhe më...
Lajme29 Gusht 2020
Në kuadër të përmirësimit të vazhdueshëm të infrastrukturës së rrjetit të ujësjellësit në tërë zonën e shërbimit, KRU “Prishtina”, njofton konsumatorët se sot, më 29 gusht, kjo kompani ka planifikuar punime teknike në gypin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.