×
Etiketë: mbesin
Lajme28 Shtator 2020
Numri i të shëruarve nga Covid-19 në Kosovë po vazhdon të rritet, derisa aktualisht kanë mbetur edhe 1 mijë e 475 raste aktive. Aktualisht numri i pacientëve që kanë humbur betejën me Covid-19 ka shkuar...
Lajme28 Shtator 2020
Kompania për distribuimin e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje disaorëshe të rrymës në lokacione të ndryshme. Ndërprerjet e parapara për nesër do të zgjasin 7 deri...
Lajme24 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.   Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 25.09.2020 Pejë 1. Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ledinat (Kodi: 53000001) prej orës 10:00...
Lajme22 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 66 raste të reja me Coronavirus, transmeton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i...
Lajme17 Shtator 2020
Gjatë ditës së nesërme pritet të ketë ndërprerje të rrymës në disa qytete të Kosovës, përfshirë këtu: Prishtinën, Mitrovicën, Prizrenin, Ferizajn e Gjilanin, shkruan Front Online. Sipas KEDS, kjo ndërprerje pritet të jetë për shkak...
Lajme16 Shtator 2020
Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 17.09.2020 Pejë 1. Nga TS 35/10kV Gurrakoci do të ndërprehet: Dalja 10 kV Dobrusha (Kodi: 50052001) prej orës 11:00 deri në ora 14:00 Vendet: fshatrat: Prekallë, Dobrushë, Kashicë,...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Shkaku i pandemisë, kufijtë e BE-së do të vazhdojnë të jenë të mbyllur për kosovarët që kanë viza, edhe pas rishikimit të listës së vendeve të treta, që është ndërmarrë në fillim të javës. Një...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Zjarret shkatërruan kampin më të madh të migrantëve në Greqi – një objekt i mbipopulluar në ishullin Lesbos – duke lënë afro 13,000 njerëz pa strehë. Rreth 40 zjarrfikës luftuan me flakët në kampin Moria,...
Lajme08 Shtator 2020
Numri i rasteve me Covid-19 ka rënë në dy ditët e fundit në Kosovës. Dje dhe sot janë raportuar me pak se 100 raste, shifër kjo me e vogël që nga muaji qershor. Korriku dhe gushti...
Lajme04 Shtator 2020
KRU Gjakova njofton konsumatorët se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, jemi detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë. Respektivisht zonat që do mbesin pa ujë përfshijnë zonën e...
Ekonomi04 Shtator 2020
Mospërkrahja e mjaftueshme e Qeverisë është duke sjell në kollaps biznesin i cili edhe përkundër vullnetit që ti mbajë në punë punëtorët qe shumë vite, detyrohet të i largojë puna. Për këtë arsye është shumë...
Lajme29 Gusht 2020
Në kuadër të përmirësimit të vazhdueshëm të infrastrukturës së rrjetit të ujësjellësit në tërë zonën e shërbimit, KRU “Prishtina”, njofton konsumatorët se sot, më 29 gusht, kjo kompani ka planifikuar punime teknike në gypin e...
Lajme26 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se për shkak të sanimit të një defekti, disa lagje të Prishtinës do të mbesin pa ujë Ujësjellësi ka theksuar se mungesa e ujit do të zgjasë deri...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.