×
Etiketë: punës
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën me katër emra të ekspertëve të jashtëm, edhe pse nuk janë bërë publik emrat e tyre. Megjithatë për përzgjedhjen e tyre pati...
Lajme25 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Minierën e Trepçës-njësia në Leposaviq. Nga ky aksident ka mbetur i vdekur një punëtor. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për...
Ekonomi25 Shtator 2020
Problemet e mëdha të bizneseve për të regjistruar të punësuarit nga Shqipëria, për të cilët po ka nevojë shumë biznesi e në veçanti zona e Prizrenit dhe Gjakovës dhe lehtësimi i këtyre procedurave që qytetarët...
Lajme24 Shtator 2020
Oda Amerikane në Kosovë ka kërkuar nga institucionet e Kosovës lehtërisa për sektorin e gastronomisë. Në këtë kontekst, me anë të një komunikate për media, Oda Amerikane e Kosovës ka përmendur kufizimin e lëvizjes dhe...
Ekonomi22 Shtator 2020
Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike për të disatën herë është proceduar në Kuvend për t’u miratuar, por që për të njëjtin nuk po janë të mjaftueshme votat për të kaluar. Me këtë projektligj synohet që përmes...
Kronika21 Shtator 2020
Një person nga Prizreni është lënduar në vendin e punës Rasti ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Prizren, njofton policia në raportin 24 orësh. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit....
Kronika20 Shtator 2020
Një mjek ka raportuar në Polici se deri sa ishte në vendin e punës, është sulmuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Rasti na ndodhur dje pasdite në Ferizaj, ku viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni i mbrëmshëm i policisë ka kapur në befasi gjashtë zyrtarë të Policisë së Kosovës, në vendet e tyre të punës. Nga kjo shifër, katër janë të komunitetit shqiptar dhe 2 të komunitetit serb. Zyrtarët...
Kronika15 Shtator 2020
Është rrëzuar një punëtorë në Prishtinë derisa ishte duke punuar. Policia njofton se ai ishte dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Ai është hospitalizuar për shkak lëndimeve. Nga policia bëjnë të ditur se...
Lajme14 Shtator 2020
Shoqata e Gastronomëve përmes një postimi në facebook bëri thirrje ndaj institucioneve të aprovojnë kërkesat e tyre për orarin e funksionimit të sektorit të gastronomisë, pra zgjatjes së orarit të punës deri në mesnatë. Gastronomët...
Lajme12 Shtator 2020
Një person derisa ishte duke e punuar në vendin e tij të punës në Ferizaj, është rrëzuar nga një lartësi prej një metër. I njëjti ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor,...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Kronika10 Shtator 2020
Një grua nga Kaçaniku është lënduar derisa ka qenë duke punuar në një fabrikë Rasti ka ndodhur mesditën e së mërkurës në Kaçanik, njofton policia. “Viktima femër kosovare është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor pasi që...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.