Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Policia e Pejës merr veprime shtesë, kontrollohen mjetet e transportit publik

  FrontOnline
  19 Shtator 2020

  Policia e Pejës, ka bërë të ditur se kanë planifikuar veprime shtesë në kontrollin e mjeteve te transportit publik me qëllim qe situata rreth Pandemisë të jetë e menaxhueshme dhe nën kontroll, gjithnjë në zbatimin e udhëzimeve të IKSHP-së dhe vendimeve të Qeverisë, transmeton Front Online.

  Njoftimi i plotë i policisë:

  Që nga Marsi i këtij viti Policia e Kosovës është duke implementuar Vendimet e Qeverisë në lidhje me luftimin e Pandemisë COVID 19.
  Tani siç edhe jeni të njoftuar kemi ligjin për luftimin e Pandemisë dhe Policia e Kosovës në kuadër te mandatit qe ja jap ky ligj është duke berë ç’është e mundur qe shëndeti publikë të ruhet dhe qytetarer ta kalojnë këtë situat sa me lehtë.
  Me 14 shtator 2020 ne kishim fillimin e vitit shkollor por me një numër dukshëm te reduktuar te nxënësve sipas planifikimeve Qeveritare, ndërsa nga data 21 shtator 2020 ky numër do të rritet, prandaj Policia e Kosovës respektivisht Policia e rajonit të Pejës ka planifikuar veprime shtesë në kontrollin e mjeteve te transportit publik me qëllim qe situata rreth Pandemisë te jetë e menaxhueshme dhe nën kontroll, gjithnjë në zbatimin e udhëzimeve te
  IKSHP-së dhe vendimeve të Qeverisë.
  Vendimi i Qeverisë thotë në menyrë te qartë. “të gjitha subjektet qe ofrojnë transport publik (autobusë, kombi, taxi) te punojnë me përgjysmim te kapaciteteve te tyre sa i përket numrit të udhëtarve qe bartin për te lejuar hapësirën e nevojshme për çdo qytetar”.

  Poilicia e Kosovës mbetet e përkushtuar ne realizimin e detyrave dhe përgjegjësive të saja ligjoire dhe njëkohësisht iu bën thirrje të gjithë qytetarve qe shfrytëzojnë transportin publik si dhe kompanive qe ofrojnë këto shërbime t’ iu përmbahen udhëzimeve te IKSHP-së dhe
  vendimeve te Qeverisë.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Kronika02 Qershor 2023
  Një vajzë ka rënë nga kati i dytë i një shkolle dje në Ferizaj. Sipas Policisë ajo për shkak të lëndimeve të...
  Kronika02 Qershor 2023
  Një burrë në Gjilan ka tentuar që t’i godas zyrtarët policorë të cilët ishin duke kryer detyrën e tyre. Siç thuhet në...
  Kronika02 Qershor 2023
  Tri raportime janë bërë gjatë ditës së djeshme në Policinë e Kosovës, sa i përket dëmtimit të veturave nga protestuesit lokalë serbë....
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.