×
Etiketë: vjosa
Lajme28 Shtator 2020
Gazetari Baton Haxhiu thotë se ishte Vjosa Osmani ajo që i dha fitoren Vetëvendosjes në zgjedhjet e fundi. Sipas tij, në tërë fushatën zgjedhore diskursi i saj nuk ishte fitues, por në funksion të partisë...
Lajme24 Shtator 2020
Ish presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se ka raporte korrekte me partitë politike, por ka edhe hatërmbetje me individ të caktuar si brenda LDK-së ashtu edhe partive tjera. Këto komente ish shefi i shtetit i...
Lajme24 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike Shkëlzen Maliqi, ka komentuar deklaratën e kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, i cila tha se ai së bashku me Vjosa Osmanin do të marrin mbi 50 % të votave në zgjedhjet...
Lajme21 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është ftuar nga Zyra e Kryeministrit dhe nga pala amerikane për të marrë pjesë në ceremoninë e mikëpritjes së ambasadorit të SHBA-ve, Richard Grenell, shkruan Front Online. Osmani...
Lajme19 Shtator 2020
Zyra e BE’së në Kosovë ka reaguar pasi kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani dje i ka nisur një letër Ekaterina Trendafilovas, kryetares së Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar me seli në...
Lajme18 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka proceduar Amendamentin e presidentit Thaçi në lidhje me mandatin e Gjykatës Speciale tek kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova. Osmani, në letrën që e ka...
Front TV17 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka hedhur akuza në drejtim të Qeverisë së Kosovës, duke thënë se janë ata që kanë bllokuar ligjet, e jo deputetët e Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Në seancën...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtar në Prishtinë për artistin Adem Mikullovci, raporton Front Online. Ajo i shprehu ngushëllime familjarëve të Mikullovcit derisa tha se teatri ka humbur...
Lajme15 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili është edhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Ismet Beqiri i është përgjigjur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Beqiri, në “Debat Plus” ka thënë se...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili është edhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Ismet Beqiri i është përgjigjur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Beqiri, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime...
Lajme14 Shtator 2020
Haziri ka komentuar paralajmërimin e Osmanit për nismë të re politike, duke thënë se nuk pret që kryetarja e Kuvendit të ndërrojë ideologjinë dhe se ajo është “pjekur politikisht”. Lutfi Haziri tregon a do t’i...
Lajme14 Shtator 2020
Osmani tutje ka folur edhe për mocionin e mosbesimit të ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka thënë se ende nuk e ka parë tekstin porse sapo ta sheh do të ketë përgjigje konkrete. “Sa i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.