Lajme

Vjosa Osmani tregon se a ka biseduar me Vetëvendosjen për rrëzimin e Hotit

Vjosa Osmani tregon se a ka biseduar me Vetëvendosjen për rrëzimin e Hotit
17:04 | 14 Shtator 2020

Osmani tutje ka folur edhe për mocionin e mosbesimit të ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka thënë se ende nuk e ka parë tekstin porse sapo ta sheh do të ketë përgjigje konkrete.

“Sa i përket çështjes së mocionit, unë nuk e kam diskutuar këtë çështje me Vetëvendosjen dhe nuk e kam parë tekstin, sapo të ulem e shqyrtoj mund të kem një përgjigje konkrete”, ka thënë ajo.

Osmani ka thënë se pozita do të duhej të ulej me opozitën dhe të negocionte për të gjitha ligjet.

Ajo mohon se ka lobuar që të mos votohen ligjet apo dokumentet e sjella nga qeveria në Kuvend.

“Qeveri ka lobuar kundër çdo iniciativë që unë kam sjellë në Kuvend. Ata e kanë vonuar e stërzgjatur ligjin për pandeminë”, ka thënë ajo.

Osmani tutje ka shtuar sesa i përket bashkëpunimit me partitë politike, partner të vetëm të koalicionit e shoh vetëm Vetëvendosjen.

Direkt: Kryekuvendarja Vjosa Osmani në konferencë për medie

Direkt: Kryekuvendarja Vjosa Osmani në konferencë për medie

Posted by Front Online on Monday, September 14, 2020

 

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera