×
 • Lajme
 • Lajme

  Vjosa Osmani tregon se a ka biseduar me Vetëvendosjen për rrëzimin e Hotit

  FrontOnline
  14 Shtator 2020

  Osmani tutje ka folur edhe për mocionin e mosbesimit të ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka thënë se ende nuk e ka parë tekstin porse sapo ta sheh do të ketë përgjigje konkrete.

  “Sa i përket çështjes së mocionit, unë nuk e kam diskutuar këtë çështje me Vetëvendosjen dhe nuk e kam parë tekstin, sapo të ulem e shqyrtoj mund të kem një përgjigje konkrete”, ka thënë ajo.

  Osmani ka thënë se pozita do të duhej të ulej me opozitën dhe të negocionte për të gjitha ligjet.

  Ajo mohon se ka lobuar që të mos votohen ligjet apo dokumentet e sjella nga qeveria në Kuvend.

  “Qeveri ka lobuar kundër çdo iniciativë që unë kam sjellë në Kuvend. Ata e kanë vonuar e stërzgjatur ligjin për pandeminë”, ka thënë ajo.

  Osmani tutje ka shtuar sesa i përket bashkëpunimit me partitë politike, partner të vetëm të koalicionit e shoh vetëm Vetëvendosjen.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/317180936043547/UzpfSTEwMDIyNDg4Nzk5ODI2NTozNTMxMjA5MzYwNDE5OTE/

   

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, kërkoi veprime konkrete për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor gjatë...
  Lajme24 Qershor 2024
  Tarik Kurgash, një polic i gjeneratave të reja të Policisë së Kosovës, është i arrestuari nën dyshimet për shkaktimin e aksidentit me...
  Kronika24 Qershor 2024
  Një person është arrestuar nga policia e rajonit të Gjakovës, pasi që ky i fundit dyshohet se tentoi t’u jepte ryshfet 20...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë të punëtorëve...
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.