×
Etiketë: rrëzimin
Front TV24 Shtator 2020
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online ka njoftuar se janë në fazën e mbledhjes së nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”. Ajo tha se nëse do të  kishte një...
Lajme18 Shtator 2020
Shefet e disa grupeve parlamentare janë duke zhvilluar një takim për ta harmonizuar rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, i cili nuk arrit të kaloj sot në seancën e Kuvendit meqë nuk kishte kuorum, kështu ka thënë...
Lajme14 Shtator 2020
Osmani tutje ka folur edhe për mocionin e mosbesimit të ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka thënë se ende nuk e ka parë tekstin porse sapo ta sheh do të ketë përgjigje konkrete. “Sa i...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media kërkoi nga subjektet politike në vend që të japin nënshkrimet e tyre për rrëzimin e Qeverisë Hoti, raporton Front Online. Me këtë rast, Konjufca...
Lajme07 Shtator 2020
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kërkuar që të mbështetet mocioni për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Haxhiu ka thënë së mocionin e mosbesimit nuk kanë mundur ta procedojnë sepse duhen 40 nënshkrime....
Lajme07 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga Partia Demokratike e Kosovës, Sejdi Hoxha tha PDK mund të votojë rrëzimin e qeverisë Hoti. Ai sot në emisionin IMAZH në RTK tha se PDK-ja tha se Delegacioni i...
Lajme15 Gusht 2020
Në Lidhjen Demokratike të Kosovës tashmë është dukshëm një ndarje e re mes zyrtarësh e deputetësh, ata që po i qëndrojnë besnik partisë dhe atyre që janë afruar me Lëvizjen Vetëvendosje. Për këta të fundit...
Lajme12 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk mund ta rrëzojë Qeverinë Hoti, pavarësisht se ka nisur procedurën për mbledhjen e votave për një seancë të jashtëzakonshme në Kuvend. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi e ka quajtur...
Lajme12 Gusht 2020
Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku-Rexhepi, ka thënë se duhet t’i besojmë KFOR-it në lidhje me sigurinë e kufijve të shtetit, duke iu referuar rastit të hyrjes së forcave serbe në fshatin Karaçevë të Kamenicës para...
Lajme09 Gusht 2020
Isa Mustafa nuk po sheh asgjë të mirë te Partia e Albin Kurtit me të cilin fillimisht ndërtoi koalicionin e “Shpresës”. Po thotë se Vetëvendosje ofron vetëm karantinë për njerëzit, propagandë dhe viktima të propagandës....
Lajme08 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për mocion mosbesimi ndaj qeverisë Hoti. Shkak sipas kreut të grupit parlamentar të LVV, është keqqeverisja dhe situata e rënduar e pandemisë. Ndërkohë që ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena...
Lajme07 Gusht 2020
Nisma e partisë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, për ngritjen e një mocioni mosbesimi ndaj qeverisë së drejtuar nga kryeministri, Avdullah Hoti, është vështirë e realizueshme thonë njohësit e çështjeve politike në Kosovë. Sipas tyre, pa një...
Lajme06 Gusht 2020
Përkundër përçarjeve të fundit ndërmjet LDK-së dhe AAK-së, kjo e fundit e cila është pjesë e këtij koalicioni qeverisës nuk pritet ta përkrahë mocioni për rrëzimin e qeverisë Hoti. Madje në këtë parti nuk besojnë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.