×
Etiketë: ora
Vip24 Shtator 2020
Revista me nam botëror, Forbes, ka publikuar së fundmi një artikull për disa nga vendet e botës, të cilat mund të vizitohen lehtësisht në këtë kohë pandemie. Në veçanti hapësirë u është dhënë katër shteteve:...
Lajme19 Shtator 2020
Sërish dëmtim i gypit të ujit nga palë të treta. Kësaj radhe dëmtohet gypi i ujit nga kontraktor të KEDS -it në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, gyp me diametër fi 200 mm. Sipas njoftimit...
Kronika19 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan do të mbajë sot konferencë për media, lidhur me aksionin e mbrëmshëm në fshatin Karaçevë të Komunës së Kamenicës. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Prokuroria ka bërë me dije se në...
Lajme15 Shtator 2020
Artisti Adem Mikullovci do të varroset sot në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. Ndërsa nga ora 10:00 në Teatrin Kombëtar kanë filluar homazhet në nderim të jetës dhe veprës së tij. “Varrimi...
Lajme12 Shtator 2020
KEDS përmes një shkrimi adresuar mediave ka njoftuar se sot për shkak të punimeve shumë lagje në Prishtinë do të mbesin pa rrymë. Rryma do të ndalet sonte nga ora 23:00 deri në ora 11:00...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme09 Shtator 2020
Sot është mbajtur ceremonia e përurimit të punimeve rehabilituese në sistemin e ujitjes Radoniqi-Dukagjini. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë kryeministri Avdullah Hoti, Ministri i Bujqësisë Besian Mustafa dhe kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian...
Lajme04 Shtator 2020
Ka rreth 40 minuta që kur do duhej të ndalej qarkullimi në tërë Kosovën për ta respektuar kufizimin e lëvizjes si masën e mbrojtëse ndaj COVID-19, mirëpo kjo masë nuk po respektohet në kryeqytet, shkruan...
Lajme01 Shtator 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se sonte nga ora 22:00 do të ndërpritet për tri orë furnizimi me ujë të pijshëm për zonat që furnizohen nga Badoci. Nga KRU Prishtina është thënë se...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Në Mal të Zi sot janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare, deri në ora 19:00 atje kanë dalë të votojnë 74,9, përqind e votuesve, transmeton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Maja Bjeliq, koordinatore...
Lajme29 Gusht 2020
Prishtinasit nuk po e respektojnë orën policore. Në disa video që kanë arritur në redaksinë e portalit Front Online shihen vetura të shumta duke qarkulluar pas orës 22:30. Kjo nuk është hera e parë që...
Lajme26 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se për shkak të sanimit të një defekti, disa lagje të Prishtinës do të mbesin pa ujë Ujësjellësi ka theksuar se mungesa e ujit do të zgjasë deri...
Lajme26 Gusht 2020
Nga sonte, më 26 gusht, dhe për gjashtë ditë rresht zhvillohet faza shtesë e dezinsektimit hapësinor të lagjeve të kryeqytetit dhe të zonave rurale, njoftoi Komuna e Prishtinës. “Çdo mbrëmje nga ora 19:30 për gjashtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.