×
Etiketë: cilat
Lajme01 Tetor 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas paralajmërimeve të zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës se kjo parti mund të jetë pjesë e qeverisë nëse plotësohen dy kushte të saj. Glauk Konjufca, anëtar i Kryesisë së Vetëvendosjes,...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme26 Shtator 2020
Administrata e presidentit Donald Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” për vizat për studentët ndërkombëtarë, vizitorët e programeve të shkëmbimit dhe ata që punojnë në mediat ndërkombëtare. Zyrtarët shpresojnë të vendosin data fikse...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Me pandeminë e coronavirusit u rrit edhe interesi i turizmit në Maqedoni dhe parashtrohet pyetja nëse Maqedonia ka kapacitete të mjaftueshme akomoduese. Në disa qytete të Maqedonisë nuk ka hotele ose kanë vetëm një, megjithatë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Rreth 35% e popullsisë në botë i jep veturës nga e majta. Ose për ta thënë me fjalë të tjera, rreth dy e treta e popullsisë në botë lëvizin në anën e djathtë të rrugës....
Lifestyle15 Shtator 2020
Nëse nuk keni pasur ndonjë problem me zemrën deri më tani, atëherë ndoshta nuk keni menduar kurrë se nëçfarë gjendje është, veçanërisht nëse jeni i ri, ushqeheni shëndetshëm dhe ushtroni. Por, edhe nëse mund të...
Ekonomi14 Shtator 2020
Taksa 100 për qind, por edhe fushata kundër mallrave serbe kanë ndikuar që kosovarët të mos i kenë në plan këto produkte. Importi i mallrave nga Serbia ka rënie të madhe. Madje ky shtet nuk...
Lajme12 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Likaj, ka prezantuar dje vendimin për fillimin e vitit të ri shkollor, i cili do të organizohet në dy faza. Sipas një njoftimi të MASHT’it, faza e parë,...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme10 Shtator 2020
Këtë të dielë bëhen fiks gjashtë muaj që nga dita kur në vend u konfirmuan dy rastet e para me COVID-19. Për t’u mbrojtur nga infektimi, institucionet shëndetësore apeluan te qytetarët që të bartin maska...
Lifestyle07 Shtator 2020
Kur flasim për karbohidratet, zakonisht asociacioni i parë që na bie në mend është që do të shtojmë peshë trupore Mirëpo, karbohidratet gjithsesi i janë të nevojshme organizmit, bashkë me proteinat dhe fibrat përbëjnë “trininë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.