×
Etiketë: clinton
Lajme21 Shtator 2020
Një pjesë e rrugës “Bill Clinton” është bllokuar për qarkullim pasi aty është gjetur një valixhe e dyshimtë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Front TV19 Gusht 2020
President 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton sot ka festuar datëlindjen e 74-të. Clintoni i cili ishte president gjatë viteve 1993 deri në vitin 2001, ishte ndër mbështetësitë më të fuqishëm të...
Lajme19 Gusht 2020
Bill Clinton mbetet një nga personazhet më të respektuara në vendin tonë për shkak të kontributit të madh në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Shoqata “Miqtë e Amerikës” për të 16-in vit me radhë festuan...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
William Jefferson Clinton, i njohur si Bill Clinton, u lind më 19 gusht në vitin 1946 në Arkansas të Amerikës. Pikërisht sot, njeriu që shërbeu si president i SHBA-së, feston ditëlindjen e tij të 74....
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Hillary Clinton shprehu shqetësimin se Donald Trump nuk do të largohet paqësisht nga detyra nëse do të humb në zgjedhjet e vitit 2020 në SHBA. “Unë nuk dua t’i frikësoj njerëzit, por dua që t’i...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Joe Biden, kandidati demokrat për zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, ka zgjedhur senatoren e Kalifornisë, Kamala Harris, si kandidate për nënpresidente. Harris 55-vjeçare u zgjodh senatore për herë të parë në vitin 2017 gjersa ka bërë...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Një ceremoni për të shënuar 25 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës u mbajt të shtunën në fshatin Potocari në Bosnjë dhe Hercegovinë, afër vendit të asaj që konsiderohet mizoria më e keqe në tokën europiane...
Lajme04 Korrik 2020
Shoqata Miqtë e Amerikës, ka vazhduar aksionin e përjetshëm në nderim të 4 korrikut – Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Për dallim nga vitet tjera, këtë vit ngritja e flamurit amerikan...
Lajme21 Qershor 2020
Sot u mbushen 21 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK’së, ku ishin përfshirë në detaje fazat e dorëzimit të armëve, mbajtjes së uniformave, kalimin e një pjese të pjesëtarëve të UÇK’së në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.