×
Etiketë: shtatorit
Lajme28 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Prishtinë, Thomas Kolly, me të cilën ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë e rajon, marrëveshjen e...
Lajme22 Shtator 2020
Ambasadori amerikan Richard Grenell dhe kryesuesi i delegacionit, Adam Boehler kanë përfunduar vizitën e 21 shtatorit në Kosovë dhe në mbrëmje kanë mbërritur menjëherë në Beograd. Sot nis vizita e tyre zyrtare në Serbi për...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien përmes një letre drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar për mbështetjen që kishte shprehur përmes një letre drejtuar O’Brien për takimin e 4...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë sot se profesionistët shëndetësorë do t’i marrin pagat e shtatorit me shtesë deri në përfundim të pandemisë, raporton Front Online....
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një valë e nxehtë rekorde që përfshiu pjesë të mëdha të Evropës Perëndimore në pjesën e hershme të javës ka filluar të tërhiqet. Mijëra njerëz dolën në parqe dhe plazhe të hënën dhe të martën...
Lajme14 Shtator 2020
Shtatori ka sjellë virozat e stinës si tek të rriturit dhe te fëmijët e vegjël. Temperaturë infeksione të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes apo të vjella  kanë manifestuar pothuajse të gjitha moshat. Mjekja pediatre Artenida...
Lajme11 Shtator 2020
Me ndezje të alarmeve nga Policia e Kosovës, Zjarrfikësit dhe pjesëtarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente u kujtuan viktimat nga sulmi terrorist në ShBA më 11 shtator të vitit 2001. Pjesëtarët e zjarrfikësve për rajon...
Lajme11 Shtator 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi 19 vite më parë në Kullat Binjake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku mbetën vdekur rreth 3 mijë...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në ShBA. Limaj thotë se sot e gjithë bota e qytetëruar përkujton 19 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 mbi Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme08 Shtator 2020
Ramush Haradinaj përmes një postimi në facebook përkujtoi ofensivën e shtatorit.Ai përmendi dëshmorët e rënë nga kjo ofansivë. Haradinaj përfundoi duke thënë se i përkulemi sakrificës së tyre dhe i jemi falenderues gjithmonë. Ky është...
Lajme06 Shtator 2020
Albulena Haxhiu nga Vetëvendosja përmes një postimi në facebook tha se tash e kemi më të qartë se çka paraqiste reciprociteti. Sipas Haxhiut reciprociteti ishte mekanizmi që vinte në pah se ku i dhemb palës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.