×
Etiketë: vendosjen
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Presidenti i ri i Malavi, Lazarus Chakwera, të shtunën, njoftoi se planifikon të hapë zyrë diplomatike në Jerusalem. Premtimi i tij pason deklaratat e bëra nga udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë, të premten. Chakwera, një...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Sot në Bruksel janë mbledhur krerët e 27 shteteve të BE’së, për herë të parë fizikisht që nga fillimi i pandemisë. Në këtë takim të tyre në Bruksel ka rastisur të jetë edhe ditëlindja e...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Kryeministri i Francës, Jean Castez, tha se nga java e ardhshme, veshja e maskave në ambiente të mbyllura do të jetë e detyrueshme, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Një ditë më herët,...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Maskat me ngjyra, stile dhe materiale të ndryshme u shfaqën në fytyrat e njerëzve përreth nesh dhe u bënë përditshmëri e jona që nga fillimi i pandemisë. Ndërsa është një lajm i mirë që shumë...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Qeveria iraniane ka njoftuar se vendosja e maskave në hapësira të mbyllura do të bëhet obligative dhe ata që refuzojnë t’i vendosin ato nuk do të mund të marrin shërbime publike. Presidenti i Iranit, Hassan...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.