×
 • Lajme
 • Lajme

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër

  FrontOnline
  08 Mars 2023

  KEDS ka njoftuar se të enjtën (09.03.2023) do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

  Më poshtë do të gjeni orarin e ndërprerjes së energjisë elektrike sipas rajoneve të Kosovës, shkruan Insajderi.

  Prishtinë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga Palaj 35/10-kV do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Prelluzha (kodi: 18024003) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Fidanishte, Fidanishte, Kastriot, Hashanët, Elektro monti, Palaj. Stanovci i Ulët – Durakët, Prelluzhë, Gllavoti, Bivolak, Zhilivodë, Strovc dhe Bequk.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- ndërrim i izolatorëve dhe shtyllave metalike.

  2.

  Nga  NS 35/10kV Fushë-Kosovë do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Nakarad Kulla (kod: 15018006054 ) nga ora 10:30 deri 15:00

  Vendet: Nakarada lagjja afër varrezave të vjetra.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i rrjetit të vjetër 0.4 kV.

  * * *

  Punime në projekte investive

  1.

  Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] j6 Rezervaret- KFOR (kodi: 13000002)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: Bardhoshi dhe  Bërnica e Ulët, Barilevë Sheshivarët, Shaljanët,te Xhamia, Drenovc Gashët,”Kuvilab” private, Rub Shpk – Samir Rexha, Ndriçimi publik për autostradë, Prugovc – Kaqurët.

  Arsyeja:  Projekte investive, ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm 12m sipas projektit investiv në Lot 33 Feeder 3.

  2.

  Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Llapushnik (kodi: 16023003) nga ora 09:00 deri 09:30 dhe nga ora 16:30 deri 17:00

  Vendet: Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuqak, Xhurgjice, Shkolla Llapushnik dhe Kleçkë e Re.

  Arsyeja:  Krijimi i kushteve të punës pa tension, shkyçja e ndarësit të tensionit të mesëm.

  3.

  Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

  TS 10/04[kV] Berishë te antenat (kodi: 16023003071) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Novosellë trafoja e vjetër (kodi: 16023003072) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Novosellë trafoja e re (kodi: 16023003073) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Divlak (kodi: 16023003074) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Tërpezë   (kodi: 16023003070) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Kleqk e re (kodi: 16023003194) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Shpk “Graniti&Co”- Kleçkë (kodi: 16023003229) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Joni Fix”-Sami Zogaj (kodi: 16023003243) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Hasan Gashi “GURËBARDHI” (kodi: 16023003199) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] EBE “SH.P.K Qamil Hoti  (kodi: 16023003281) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: Berisha, Novosella dhe Kleçka.

  Arsyeja:  Projekt investiv, vazhdimi i ndërrimit te përçueseve ekzistues.

  Pejë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 110/10 kV Peja 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Qyteti 2  (kodi:51000013) nga ora 11:00 deri në ora 12:00

  Vendet: rrugët: 28 Nëntori, Agush Gjoci, Armend Kukleci, Bajram Curri, Bekim Berisha, Besnik Lajqi, Bill Clinton, e Vilsonit, Emrush Miftari, Esat Mekuli (një pjesë), Fatmir Ukaj (një pjesë), Hasan Cermexhia, Herojët e Dukagjinit, Hoxhë Tasini, Hysni Zajmi, Jashar Ajdini (një pjesë), Kongresi 6 (një pjesë), Lidhja e Pejës, Mehmet Akif Peja, Papa Klementi i XI (një pjesë), Qendra Tregtare, Sali Gashi, Sali Gjuka dhe Serbeze Gashi.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i grupeve matëse në TS Qendra Zejtare.

  Prizren

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  NS 35/10[kV] Dragashi do të ndërprehet:

  Dalja 10 [kV] Rapça (kodi: 30036009) prej orës 11:00 deri në ora 13:00

  Vendet: fshatrat: Brezne, Buçe, Kërstec, Plavë, Rapçë e Epërme, Rapçë e Poshtme dhe Rrenc.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, punime në shtrirje e kabllos së tensionit të ulët në TS Buqe2.

  Gjakovë

  Punime në projekte investive

  1.

  NS 35/10[kV] Gjakova I  do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Ponosheci (kodi: 80080006) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: fshatrat: Babaj i Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Guskë, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Orize Mejë, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishman dhe Smolicë.

  Arsyeja: Projekte investive, energjizimi i rrjetit të ri.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.