×
Etiketë: kosovar
Lajme28 Shtator 2020
Infektologu, Izet Sadiku përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, ka shkruar rreth situatës me pandeminë COVID-19, ku tash e gjashtë muaj po ballafaqohen qytetarët e vendit tonë. Ai ka thënë ndër të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Në mëngjesin e të enjtes, si pasojë e një mosmarrëveshjeje familjare në një apartament në rrethin 2 të Cyrihut, ka vdekur një burrë dhe janë plagosur dy gra Policia e qytetit të Cyrihut ka njoftuar...
Kronika24 Shtator 2020
Policia Kufitare kap dhe vë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me Interpol Tiranën, me qëllim ekstradimin në shtetin gjerman. Në hyrje...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veli, ka pritur Kryetarin e Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, me të cilin ka biseduar për aktivitetet që lidhet mes dy institucioneve në luftimin e monopoleve që potencialisht...
Lajme19 Shtator 2020
Çdo ditë që fermerët kosovarë detyrohen të derdhin nga një cisternë me qumësht në lum, së paku një kamion i ngarkuar me qumësht nga Sllovenia, Maqedonia e Çekia hynë në Kosovë. Të dhënat e Ministrisë...
Lajme14 Shtator 2020
Pak ditë pas kthimit nga Turqia për në Kosovë, ku edhe qëndroi për disa muaj në trajtim, polici i Kosovës, Artur Mrasori u takua me mjekun e syve, Florim Zejnullahun që kishte intervenuar pas lëndimit...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Fshati Bubendorf nuk dëshiron të natyralizojë kryefamiljarin e familjes Halili me asnjë kusht. Ka bërë ankesë në Gjykatën Kantonale Familja kosovare Halili ka jetuar në Bubendorf të Kantonit Baselland për 15 vjet. Të ardhur si...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Ekonomi10 Shtator 2020
Ditëlindja është një prej datave më të rëndësishme për çdo individ. Por, përveç e rëndësishme, për birin e Xhevat Muqës, ditëlindja e 20-të ishte shumë e veçantë dhe në plot kuptimin e fjalës e mbushur...
Front TV09 Shtator 2020
Të premten në Uashington me ndërmjetësimin e SHBA-ve është arritur një marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë, për normalizim të marrëdhënieve ekonomike. Kjo marrëveshje është mirëpritur në vend, por ka pasur edhe kritika sidomos...
Lajme09 Shtator 2020
Qytetarët nga Kosova edhe në fillim të shtatorit ia kanë mësyrë Shqipërisë. Vetëm gjatë javës së parë të këtij muaji, mbi 100 mijë qytetarë nga Kosova ia kanë mësyrë bregdetit shqiptar. Në të dhënat nga...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se politika e ka lënë popullin në baltë. Sipas tij, sektori i dytë...
Lajme05 Shtator 2020
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, deklaroi se delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë ka kaluar nga bisedimet shtetërore për finalizim të marrëveshjes, në bisedime për copëza të territoreve të cilat janë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.