×
Etiketë: kosovar
Kronika25 Gusht 2020
Dega e partisë Alternativa në Gjakovë ka njoftuar për vdekjen e gazetarit dhe zyrtarit komunal, Kastriot Shehdadi. Kjo parti, vdekjen e Shehdadit e ka cilësuar humbje për gazetarinë dhe Komunën e Gjakovës. “Kësaj radhe na...
Lajme25 Gusht 2020
Edhe një person ka ndërruar jetë nga Koronavirusi në Kosovë, raporton Gazeta Blic.Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj pak minuta më parë.Ai po ashtu ka bërë të ditur se i...
Lajme24 Gusht 2020
Pasojat e pandemisë së coronavirusit, kanë filluar të vërehen tek njerëzit në Kosovë, në aspekin e problemeve të shëndetit mendor. Këtë e konfirmon psikiatri i njohur kosovar, Dr. Afrim Cana, i cili në një bisedë...
Lajme19 Gusht 2020
Infermieri Fitim Havolli ka publikuar disa foto nga puna në Klinikën Infektive, teksa ka dhënë shpresë për përfundimin e pandemisë. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se po vazhdohet me punë...
Front TV18 Gusht 2020
Tashmë kanë kaluar 6 muaj prej kur në Kosovë janë konfirmuar rastet e para me Coronavirus. Një valë e re e këtij virusi po paralajmërohet të ndodh sërish në muajt e vjeshtës, atëherë kur edhe...
Kronika15 Gusht 2020
Polica e Shqipërisë ka arrestuar kosovarin me iniciale A.K., 37 vjeç, pasi kishte tentuar të udhëtojë në drejtim të Italisë, me dokumente të falsifikuara. Sipas njoftimit të Policisë, rasti ka ndodhur në Durrës. Me rastin...
Lajme12 Gusht 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, zhvilluan sot një takim virtual me drejtuesit e TRUST-it, me të cilët biseduan rreth ecurisë së përgatitjeve për realizimin e...
Lajme05 Gusht 2020
Mbrëmë pas një sëmundjeje të gjatë, në moshën 74-vjeçare, ka ndërruar jetë ish-gazetari i Radio Prishtinës, Nexhmedin Paloja. Nexhmedin Paloja u lind në Gjakovë më 6 nëntor të vitit 1945. Ai ishte i diplomuar në...
Lajme04 Gusht 2020
Ka më shumë se pesë muaj prej kur qytetarët e vendit tonë po ballafaqohen me pandeminë COVID-19, derisa numri i të infektuarve ka shkuar mbi 9 mijë. E, ky virus ka prekur në numër të...
Lajme03 Gusht 2020
Neuropsikiatri kosovar, Jusuf Ulaj, përmes një shkrimi në facebook, ka paralajmëruar se virusi COVID-19 do të lë pasoja të mëdha në popullsinë e Kosovës. Sipas Ulajt, psikiatrat e psikologët duhet të përgatiten për maratonën e...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur sot se ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ky lajm, e ka marrë vëmendjen e agjencisë së lajmeve Reuters, transmeton Klan Kosova. Qeveria Hoti është përballur me...
Lajme02 Gusht 2020
Vdes gazetari kosovar Televizioni Tema nga Ferizaj ka njoftuar se ka ndërruar jetë gazetari, Musli Berisha, i cili përgjatë punës së tij ka ushtruar punën e kryeredaktorit. Në njoftim, nga Televizioni Tema kanë shprehur ngushëllime...
Lajme01 Gusht 2020
Mjeku internist dhe kardiologu, Fahri Beqa, i cili jeton dhe punon prej 12 viteve në Berlin, i ka reaguar Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publik në Kosovë. Në Kosovë, numri i të vdekurve nga koronavirusi ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.