×
Etiketë: kosovar
Lajme04 Shtator 2020
Delegacioni kosovar akoma nuk ka arritur në Shtëpinë e Bardhë për takimin e paraparë me palën serbe, pjesë e së cilave negociata, është edhe Presidenti amerikan Donald Trump. Këtë e ka konfirmuar kameramani i Klan...
Lajme04 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike dhe kushtetuese në vend, Mazllum Baraliu ka thënë për Front Online se delegacioni kosovarë ka shkuar i pa përgatitur në Uashington. Ai është shprehur se delegacioni është zgjedhur në baza politike,...
Ekonomi04 Shtator 2020
Sot në Shtëpinë e Bardhë në Uashington pritet të arrihet një marrëveshje ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Online. Megjithëse dialogu mes dy shteteve është vlerësuar të jetë i rëndësishëm, delegacioni që po përfaqëson...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Pesë fëmijët e tyre janë detyruar të hanin të vjellat e tyre, të qëndronin në bodrum për ditë me radhë dhe të vuanin sistematikisht nga uria. Këto dhe detaje tjera të tmerrshme mund të lexohen...
Lajme03 Shtator 2020
KEDS është duke përfunduar një projekt të madh investues në Kabash të Prizrenit. Ky fshat historik i shtrirë mbi gërmadhat e lashta arkeologjike, po ndriçohet për herë të parë nga KEDS në bashkëpunim me Komunën...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Gjykata e Qarkut në Andelfingen, Kantoni i Cyrihut ka dënuar një oficere të Policisë Kantonale për shkaktim lëndimi të rëndë trupor. Ajo duhet të paguajë një gjobë prej 24,000 frangash në 300 njësi ditore prej...
Lajme02 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia do të takohen të premten në Shtëpinë e Bardhë, për të vazhduar kështu dialogun në takimin e organizuar nga këshilltari për Siguri Kombëtare, Robert O’Brein dhe emisari i presidentit amerikan, Richard Grenell....
Lajme30 Gusht 2020
Valon Prestreshi, Kryetar i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se hajnat kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur disa gjëra me vlerë. Ai...
Lajme30 Gusht 2020
Pediatri kosovar, Ismail Lutolli ka dhënë mendimin e tij profesional sa i përket çështjes së hapjes së shkollave në Kosovë. Lutolli është shprehur se shkollat duhet të hapen duke respektuar kështu rregullat dhe rekomandimet. Por...
Lajme28 Gusht 2020
nfektologu Ilir Tolaj thotë se kthimi në shkolla do të rrisë rastet por kjo nuk duhet të shihet si tragjike. Tolaj në “Debat Plus” ka thënë se është e vështirë që për 14 ditë të...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kryetari i Tiranës Erion Veliaj është takuar me arkitektin e njohur nga Kosova Përparim Rama të cilin e ka cilësuar si arkitektin më të talentuar kosovar. Veliaj e ka përmendur faktin se të dy janë...
Lajme25 Gusht 2020
Në stinën e vjeshtës është paralajmëruar që mund të ketë shtim të rasteve me Coronavirus. Kjo pasi që gjatë kësaj periudhe shfaqen edhe gripe sezonale. Lidhur me këtë, mësimdhënësi i Infektologjisë, Ilir Tolaj, ka thënë...
Lajme25 Gusht 2020
Më 1 shtator është paralajmëruar hapja e shkollave në Kosovë, por jo në tërësi. Për infektologun Ilir Tolaj, ka pak gjasa që fëmijët ta përhapin infeksionin. LEXO EDHE: Infektologu Tolaj: Numri i rasteve me Coronavirus...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.