×
Etiketë: vendosin
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Britania dhe Kanadaja kanë vendosur sanksione ndaj Presidentit bjellorus Alexander Lukashenko, djalit të tij dhe zyrtarëve të tjerë të lartë lidhur me pretendimet për manipulimin e zgjedhjeve presidenciale të vendit dhe aktet e dhunës ndaj...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Vendet evropiane kanë vendosur kufizime të reja pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se rastet globale me COVID-19 kishin shkuar në mbi 30 milionë. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, autoritetet në Francë dhe Mbretërinë e...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme07 Shtator 2020
Policia e Kosovës është duke vazhduar kontrollin nëpër lokalet e kryeqytetit, për personat që nuk vendosin maskat, shkruan Front Online.P Ata sonte ishin me kontrolla më të shtuara në lokalet tek Rruga C dhe B....
Lajme03 Shtator 2020
Një grup serbësh nga veriu i Kosovës kanë vendosur një flamur serb në digë afër liqenit të Ujmanit, si kundërpërgjigje ndaj atyre që vendosën flamurin e Kosovës. Sot në liqenin e Ujmanit është vendosur flamuri...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Mjekët francezë kanë thënë se fëmijët të moshës nga gjashtë vjeç duhet të vendosin maska në shkollë nëpër të gjithë vendin derisa po bëhen përgatitjet për rihapjen e shkollave pas pushimeve verore këtë të martë....
Lajme30 Gusht 2020
Një test me metodën PCR në laboratorin privat i cili ëhstë në pronësi të vajzës së Blerim Devollit po kushton deri në 200 euro. Bëhet fjalë për laboratorin “Medical & Laboratory Services” i cili gjendet...
Lajme14 Gusht 2020
Dy të rinj nga fshati Zhur i Prizrenit, teksa punonin në vendpunishten e tyre i vije një mysafir i pa ftuar. Bëhet fjalë për zvarranikun e quajtur bollë, ku pasi e zënë atë, ia ndezin...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Imazhet mahnitëse kanë kapur gratë e fisit Suri që fusin pllaka në buzët e tyre nga mosha dymbëdhjetë vjeçare me madhësi deri në 40 cm si një simbol i bukurisë. Fotografitë e marra nga Raúl...
Lajme11 Gusht 2020
Me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, Asociacioni i Komunave të Kosovës ka organizuar sot një takim virtual me kryetarët e Komunave të Kosovës dhe drejtorët e Departamenteve Komunale të Arsimit, ku është diskutuar për përgatitjet...
Lajme03 Gusht 2020
Ai ka folur për rritjen e rasteve të të infektuarve me COVID-19.Tha se secili prej nesh duhet të vetëdijesohet para se virusi të depërtojë në shtëpitë tona. Raka foli edhe për personat që nuk besojnë...
Lajme02 Gusht 2020
Ai ka folur për rritjen e rasteve të të infektuarve me COVID-19.Tha se secili prej nesh duhet të vetëdijësohet para se virusi të depërtojë në shtëpitë tona. Raka foli edhe për personat që nuk besojnë...
Lajme10 Korrik 2020
Kryesia e Kuvendit ka mbajtur mbledhje pas incidentit që ndodhi në Kuvend. Në mbledhje u vendos që seanca të shtyhet për të hënën në ora 14:00. Në seancën e Kuvendit që ishte duke u mbajtur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.