Lajme

Kryesia e Kuvendit vendosin që seanca të shtyhet për të hënë në ora 14:00

Kryesia e Kuvendit vendosin që seanca të shtyhet për të hënë në ora 14:00
23:00 | 10 Korrik 2020

Kryesia e Kuvendit ka mbajtur mbledhje pas incidentit që ndodhi në Kuvend. Në mbledhje u vendos që seanca të shtyhet për të hënën në ora 14:00.

Në seancën e Kuvendit që ishte duke u mbajtur para pa minutave ndodhi një incident ku eskaloi debati në mes të deputetit të LDK’së, Xhavit Ukaj dhe kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit.

Gjithçka kishte filluar kur Fitore Pacolli e VV’së i replikojke deputetëts së PDK’së, Ganimete Musliut. E kjo e fundit i tha Pacollit, ‘mbylle gojën’.

“Mbylle gojën kur flas unë Fitore kur unë flas”.

Ndërkohë që Vjosa Osamni ia tërhjeku vërejtjen Musliut.

“Po ta tërhjeki vërejtjen…”.

Mirëpo, Musliu vazhdonte ta përsëriste frazën ‘mbylle gojën’.

“Po e përsëris prapë… Mbylle gojën kur unë flas”.

Në ato momente deputeti i LDK’së, Xhavit Ukaj u ngrit në këmbë duke i thënë diçka Vjosa Osmanit.

Ndërsa, Vjosa Osmani ia ktheu duke e kërcënuar që ta qesë nga salla.

“A po ulesh dhe mos bërtit, ulu ose kërkoj prej sigurimit me të qitë jashtë”.

Derisa Musliu doli në foltore, Ukaj iu vërsul Vjosa Osmanit ku edhe më pas kjo e fundit e ndërpreu seancën duke thënë se seanca nuk mund të vazhdojë për shkak të paedukatës së disa deputëtëve.

“Kjo seancë do të ndërpritet për shkak të paedukatës së disa deputetëve, dhe do të vazhdojë vetëm kur të vendosë kryesia e kuvendit”.

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera