×
Etiketë: vizitojë
Lajme18 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në shenjë mirënjohjeje për kontributin e...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari është shprehur i shqetësuar për situatën e krijuar me çështjen e planit për fillimin e vitit të ri shkollor, meqë vendi gjendet në kohë pandemie. ”Ne edhe gjatë gushtit, edhe...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (ANEB), Mariano Grossi tha se do të udhëtojë në Iran më 24 gusht, për të parë nëse ka “përparim konkret” mbi kërkesat që ka kjo agjenci ndaj Teheranit....
Lajme11 Gusht 2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel planifikon të vizitojë presidentin francez Emmanuel Macron në rezidencën e tij verore në Mesdhe rreth datës 20 gusht, tha një diplomat evropian sot për Reuters. Takimi midis Macron dhe Merkel vjen...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Presidenti polak, Andrzei Duda, u vendos të mërkurën që të bëhej udhëheqësi i parë i huaj që viziton presidentin amerikan, Donald Trump, që nga shpërthimi i pandemisë së coronavirusit – dhe të dyja palët janë...
Lajme22 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka konfirmuar se më 25 qershor në Bruksel do të takohet me zyrtarë të lartë të institucioneve evropiane. Ai gjatë kësaj vizite do të takohet me kryetaren e Komisionit Evropian,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.