×
Etiketë: bardhë
Lajme01 Tetor 2020
Një person është arrestuar në fshatin Dobrava të Leposaviqit, pasi me automjetin e peshave të rënda me targa të Serbisë, në rrugë alternative i është shmangur kontrollit në pikën kufitare. Sipas Policisë, në automjetin e...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një supremacist i bardhë është vrarë gjatë përplasjes së armatosur me policët në Templeton, njoftuan autoritetet në Kaliforni. Ato thanë se kishin tentuar të ndalonin 38 vjeçarin Christopher Michael Straub, pranë një varreze por ai...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Përafërsisht 3,500 kompani amerikane, përfshirë gjigantët Tesla dhe Ford Motor, e kanë paditur administratën e presidentit Trump në dy javët e fundit për vendosjen e taksave prej më shumë se 300 miliardë dollarësh ndaj mallrave...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Bashkimi Evropian tha se shumë prej projekteve të përfshira në marrëveshjen e Uashingtonit për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, janë duke u zhvilluar në kuadër të Kornizës së Investimeve në Ballkanin Perëndimor....
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si ricinë, një lëndë helmuese vdekjeprurëse, njoftuan disa media të shtunën, duke cituar një zyrtar federal të informuar për këtë çështje.Zarfi...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka publikuar në Facebook fragmente nga nënshkrimi i marrëveshjeve në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u quajt historike nga Shtëpia e Bardhë dhe vetë Hoti. Pavrësisht kësaj ajo nuk u mirëprit nga të...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thënë se ky i fundit ka humbur mundësinë për njohje reciproke me Serbinë në Uashington. Kryeparlamentarja tha...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq deklaroi sot se Serbia ka rinovuar marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara në nivelin më të lartë në Washington pas shumë vitesh. Ai ka theksuar se...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka dy krahë, njëra prej tyre çon në Bruksel e tjetra në Washington. Këto deklarata Plenkoviq i ka dhënë sot gjatë një...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. E një ndër pikat e marrëveshjes të nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka të...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme09 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka thënë se delegacioni i Kosovës asgjë nuk do të kishte refuzuar në SHBA. Bislimi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se kundërshtimi i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.