×
Etiketë: komuna
Lajme01 Tetor 2020
Në orët e para të mëngjesit të së enjtes, policia ka zhvilluar një aksion në vende të ndryshme të Kosovës lidhur me përfshirjen në veprimtari kriminale, raporton Front Online. Ky aksion është vazhdimësi e operacionit...
Lajme30 Shtator 2020
Një inspektor i ndërtimit në komunën e Prishtinës është arrestuar pasi që ai është kapur në flagrancë nga policia duke marrë ryshfet, raporton Front Online. Siç njofton policia, ndaj inspektorit ishte bërë ankesë nga pronari...
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se janë raportuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me performancë e komunave të cilat udhëhiqen nga partia e tij, raporton Front Online. “I përgëzoj të gjithë kryetarët...
Lajme28 Shtator 2020
48 raste të reja me Coronavirus janë shënuar gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. IKSHPK-ja ka njoftuar se rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 10 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Pejë...
Lajme27 Shtator 2020
IKShPK sapo ka publikuar rastet me koronavirus në vendin tonë. Brenda 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 525 mostra, ku prej tyre raste pozitive janë 47, ndërsa janë shëruar 113 persona.Postimi i plotë: 113...
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 46 raste të reja me Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Rastet e...
Lajme24 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar edhe për   63  raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 24 raste, komuna Lipjan...
Lajme23 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 62 raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 17 raste, komuna Prizren 14 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës, në koordinim me Drejtorinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë në Komunën e Ferizajt i kanë konfiskuar 55 metra dru, që po silleshin nga Komuna e Kaçanikut për t’u shitur në Ferizaj. Komuna e...
Lajme22 Shtator 2020
Rastet e reja me Coronavirus janë nga këto komuna, ka njoftuar IKSHK-ja, ku prap prinë Prishtina me më së shumti raste. Në Prishtinë janë konfirmuar 22 raste e pasuar nga Gjilani me 8 raste. "Rastet...
Lajme21 Shtator 2020
Pandemia Covid-19 përveç në shëndetin publik ka goditur edhe ekonominë në vend, ku bëjnë pjesë edhe bizneset nëpër komuna. Subjektet ekonomike më të goditura janë ato të gastronomisë dhe kompanitë me veprimtari prodhuese. Duke e...
Lajme21 Shtator 2020
Në kuadër të thirrjes publike të Komunës së Obiliqit për subvencionim “Nënat vetushqyese dhe gratë në biznes“, kryetari Xhafer Gashi, me përfitueset e kësaj grant-skeme sot nënshkruan marrëveshjen për implementimin e projekteve dhe ndarjen e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.