×
Etiketë: Konferencë
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, do të mbajë konferencë për media, i shoqëruar nga kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. Në anën tjetër, në njoftimin e PDK-së, bëhet e ditur se konferenca do...
Lajme28 Shtator 2020
Sot, nga ora 8:30 do të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje do të shqyrtohen 21 pika të ndryshme. Këto janë disa nga pikat që do të diskutohen sot në...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë do të mbajë sot konferencë për media me fillim nga ora 15:00. Përmes një komunikate drejtuar mediave, MSH’ja ka bërë me dije se në këtë konferencë do të diskutohet për masat e...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot në orën 11:00 do të mbajë një konferencë për media, raporton Front Online. Konferenca do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë. Një gjë e tillë është bërë e ditur...
Lajme22 Shtator 2020
Organizata e Veteranëve ka njoftuar se sot do të mbajnë një konferencë të jashtëzakonshme për media, raporton Gazeta Express. “Ju njoftojmë se OVL UÇK selia qendrore në Prishtinë mban konferencë të jashtëzakonshme për media sot...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme21 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti në takim Ambasadorin jorezident të Japonisë në Kosovë, z. Akira Mizutani, me të cilin bisedoi për zhvillimet e përgjithshme në vend dhe për raportet bilaterale ndërmjet dy...
Lajme20 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë sot konferencë për media. Konferenca e këtij subjekti politik është paralajmëruar për të filluar nga ora 12:00. Nga marrëveshjes e 4 shtatorit në Uashington, partia që udhëhiqet nga Albin Kurti,...
Lajme13 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës do të organizojë konferencë për media nga ora 11:00. Një ditë para fillimit të vitit të ri shkollor MASh do të japë më shumë detaje rreth vijimit të mësimit në...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump ka kërkuar nga një gazetar që të hiqte maskën për të bërë një pyetje në një konferencë shtypi të Shtëpisë së Bardhë të hënën. Sipas mediave të huaja, ka qenë Jeff...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të mbajë konferencë për media Pas marrëveshjes së nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në Uashington nga kryeministri Avdullah Hoti, presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të mbajë konferencë...
Lajme05 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla është përplasur pak me Skender Hysenin në konferencë e Kryeministrit Avdullah Hoti, i cili foli pasi u arrit marrëveshja Kosovë-Serbi. Ministrja e shtynë pak Hysenin dhe e largon nga krahu...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.