×
Etiketë: publik
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Spanja ka regjistruar një rritje të borxhit publik në 110,1% të Prodhimit të Brendshëm Bruto në tremujorin e dytë, niveli më i lartë në 20 vjet, në sfondin e shpenzimeve të mëdha publike të bëra...
Lajme22 Shtator 2020
Sot në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) do të mbahet ceremonia e pritjes së misionit të ekspertëve COVID-19 "Joint Robert Koch Institute/EMT/GOARN- mission to Kosovo” nga Gjermania. Në ceremoni do të marrin...
Lajme20 Shtator 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi në një deklaratë për Gazeta Blic tregoi për hapat që do të ndërmerren pasi që Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike nuk u miratua nga Kuvendi i Kosovës. “Nuk besoj që kemi...
Kronika19 Shtator 2020
Policia e Pejës, ka bërë të ditur se kanë planifikuar veprime shtesë në kontrollin e mjeteve te transportit publik me qëllim qe situata rreth Pandemisë të jetë e menaxhueshme dhe nën kontroll, gjithnjë në zbatimin...
Lajme15 Shtator 2020
Sot është ndarë nga jeta aktori i njohur Adem Mikullovci, dhe i cili një pjesë të jetës së tij ia kishte dedikuar edhe politikës, duke qenë delegat që votoi Deklaratën Kushtetuese të 2 korrikut më...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Klinikës së Biokimisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shemsi Veseli, në një intervistë për Front Online, ka thënë se është e pajustifikueshme që sektori privat të jetë më i përgatitur se ai publik....
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Tenderët31 Gusht 2020
Shuma e paguar për ryshfet nga prokurimet publike në Kosovë për vitin 2020 mund të arrijë deri në 308 milionë euro, mbështetur në përllogaritjet e Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) sipas së cilës...
Lajme19 Gusht 2020
Në arkën e shtetit këtë vit janë arkëtuar  dikund 100 milionë euro me pak sesa vitin e kaluar, Kjo shifër mund të thellohet akoma në vijim. Aq sa, zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi,  pret që...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Qendra për Shëndet Publik – Kumanovë gjatë 24 orët e fundit regjistroi 18 raste të reja me coronavirus, ku 17 prej tyre janë nga Kumanova dhe një nga Likova. Po ashtu kanë humbur jetën edhe...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Radio Televizioni Publik i Suedisë (STV) njoftoi se ua ka ndaluar punonjësve të përdorin aplikacionin kinez, TikTok, në telefonët e tyre të punës për arsye sigurie. “Departamenti i sigurisë ka zbuluar që aplikacioni TikTok shpalos...
Lajme14 Gusht 2020
Rreth 2,000 mjekë kanë aplikuar në konkursin e specializimeve, që më 30 korrik u shpall nga Ministria e Shëndetësisë. Specializimet do të ndahen për rreth 1,500 mjekë. Kjo është hera e parë, që prej vitit...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Televizioni publik gjerman “ZDF” ka realizuar një reportazh në Kosovë rreth situatës pandemike dhe sipas tyre situata me COVID-19 ka dalë plotësisht jashtë kontrollit. ZDF ka përmendur numrin e lartë të personave që po vdesin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.