×
Etiketë: protestojnë
Lajme01 Tetor 2020
Me dhjetëra punëtorë teknikë të Spitalit të Përgjithshëm të Pejës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Në personelin mbështetës hynë administrata, recepsionistët,...
Lajme30 Shtator 2020
Me dhjetëra punëtorë teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Ushtruesi i detyrës së drejtorit...
Lajme25 Shtator 2020
Dy persona janë duke protestuar para zyreve të OVL-UÇK, pas bastisjeve që po bëhen nga zyrtarë policorë të EULEX-it, raporton Front Online. Tashmë është konfirmuar se është arrestuar edhe  kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati,...
Lajme18 Shtator 2020
Nxënësit dhe prindërit në komunën e Kamenicës kanë protestuar sërish ndaj riorganizimit të shkollave i cili po implementohet nga pushteti komunal. Komuna ka paraparë që shkollat me pak nxënës të mbyllen dhe ata të transferohen...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Punëtorët shëndetësorë kanë protestuar sot në Londër për të kërkuar rritje të pagave. Pas dy minutave nderim të 640 punëtorëve shëndetësorë që kanë vdekur gjatë pandemisë së koronavirusit filluan të ecnin nëpër sheshin “Trafalgar”. Protestuesit...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme11 Shtator 2020
Punëtorët teknikë si dhe ata të sigurimit fizikë të cilët punojnë në QKUK, në Spitalet Rajonale, në Qendrat e Mjekësisë Familjare dhe Ambulancat, do të protestojnë për një orë, në vendet e tyre të punës....
Lajme04 Shtator 2020
Delegacioni serb ka qenë i pari që është larguar nga Shtëpia e Bardhë. Makinat ku ishin përfaqësuesit e shtetit serb janë pritur jashtë Shtëpisë së Bardhe nga një grup i vogël i protestuesve serbë të...
Lajme03 Shtator 2020
Këshilli i prindërve të Kamenicës, ka mbajtur protestë para objektit të Ministrisë së Arsimit në Prishtinë, duke kundërshtuar mbylljen e disa shkollave në këtë komunë. Këto shkolla janë mbyllur në kuadër të reformave që ka...
Lajme12 Gusht 2020
Pas patrullimeve të xhandarmërisë serbe në fshatin Karaçevë, banorët e brezit kufitar me Serbinë kanë mbajtur një protestë si shenj pakënaqësie. Protestuesit për një kohë e kanë bllokuar rrugën që të shpie nga Kamenica në...
Lajme26 Korrik 2020
Për të ngritur zërin dhe kërkesat e tyre që i vlerësojnë si legjitime dhe të arsyeshme, gastronomët e Kosovës, nesër do të organizojnë aksion simbolik dhe mbyllje një orëshe të lokaleve duke i dorëzuar simbolikisht...
Lajme26 Korrik 2020
Pavarësisht rritjes së numrit të rasteve gastronomët po këmbëngulin të iu zgjatet orari i punës.Madje të njëjtit kanë paralajmëruar edhe protestë të hënën. Për zgjatjen e orarit të punës së tyre po kërkojnë edhe nga...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
"Index qëndronte për lirinë e shtypit dhe ideve. Boshllëkun që do të lerë ai nuk do ta mbushë dot asnjë medium tjetër", thotë Balint Honos. Hungarezi i ri është një nga rreth 10.000 vetë që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.