Gjuha:
×
Etiketë: kuvendit
Lajme01 Tetor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Avokatin e Popullit,  Naim Qelaj. Me këtë rast, Kryetarja Osmani e uroi Qelajn për detyrën e re, duke i dëshiruar sukses në punë....
Lajme22 Shtator 2020
Me fillim nga ora 14:30 sot pritet të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kështu është bërë e ditur nga Kuvendi i Kosovës, përmes një komunikate për medie, duke sqaruar tutje për secilën...
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj ka bërë thirrje tek të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që të japin votën e tyre që ligji për rimëkëmbjen ekonomike...
Lajme21 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot nga ora 13:00 për të vazhduar seancën plenare, të ndërprerë më 18 shtator. Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës është vendosur të mbahet...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Bartësi i listës së koalicionit, “Bardh e Zi”, Dritan Abazoviq, pas një takimi konsultativ me Kryetarin e Kuvendit, Ivan Brajoviq, tha se kanë arritur marrëveshje që i pari i këtij institucioni do të zgjedhet më...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në takimin e subjekteve politike të komunës së Gucisë bëhet e ditur se u dakorduan që të krijohen organet e reja të pushtetit komunal bazuar në rezultatet e zgjedhjeve të fundit. Bartëse të pushteti për...
Lajme15 Shtator 2020
Ish-ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas vdekjes së aktorit të madh, Adem Mikullovci. Në një shkrim të tij, Abdixhiku, ka kujtuar Mikullovcin, përmes një thënie të Azem Shkrelit, në të cilën thuhet: “Sikur...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Me 98 vota “për” deputetët e miratuan propozim-vendimin për zgjedhjen e kryetarëve, zv.kryetarëve, dhe anëtarëve të komisioneve të Kuvendit. Pas më shumë se një muaj pauzë, Kuvendi përfundimisht bëhet me trupa punues, me çka krijohen...
Lajme14 Shtator 2020
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pas pushimit disa javor, do t’i kthehet të hënën punës në kuadër të sesionit vjeshtor. Në rendin e ditës të mbledhjes, e cila fillon në ora 14.00, do të jenë...
Lajme13 Shtator 2020
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pas pushimit disa javor, do t’i kthehet të hënën punës në kuadër të sesionit vjeshtor. Në rendin e ditës të mbledhjes, e cila fillon në ora 14.00, do të jenë...
Lajme13 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pas tri jave pushim, nesër pritet t’iu përvishen punëve për të cilat kanë marrë besimin e qytetarëve. Sesioni vjeshtor parlamentarët do t’i gjejë me tema të mbetura në gjysmë. Miratimi...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.