×
Etiketë: transporti
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Festa e Ditës Kombëtare pritet të rrisë numrin e udhëtarëve që përdorin transportin hekurudhor në Kinë. Gjatë 11 ditëve të ardhshme pritet fluks udhëtaresh, për shkak se shumë njerëz kthehen në vendlindje ose planifikojnë udhëtime...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Ekonomi14 Korrik 2020
Pandemia Covid19, ka goditur shumicën e sektorëve në Kosovë, njëri ndër sektorët që ka pësuar goditje është edhe ai transportit rrugor. Për të dal nga kriza që e ka kapluar këtë sektor nevojitet përkrahje emergjente...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Transporti publik në Tiranë ka rinis sot, pas katër muajsh ndërprerje për shkak të përhapjes së COVID-19. Puna do të vijojë duke zbatuar edhe protokollin e sigurisë sipas dakordësisë së arritur mes kryetarit të Bashkisë...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Shoqata Kombëtare e Transportit Qytetës ka dalë në një deklaratë ku shpjegon se është arritur marrëveshja me bashkinë e Tiranës dhe se transporti do të fillojë, me përshtatjet e kërkuara. Transporti pritet që të rinis...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Pas tre muajsh shkëputje, sot transporti publik në Shqipëri është i lejuar të fillojë punë, si ai qytetas dhe ndërqytetas. Të gjithë autobusat dhe urbanet publike janë të lejuar të punojnë sipas protokollit të sigurisë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Sot është dita e fundit e gjendjes së fatkeqësisë natyrore për shkak të situatës së shkaktuar nga pandemia COVID-19. Në një dalje për medie, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se me gjithë...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Nuk ka nisur as këtë të hënë, transporti publik qytetas dhe ndërqytetas, për shkak të refuzimit të përfaqësuesve të këtij shërbimi. Përfaqësuesit e transportit publik kërkojnë uljen e TVSH-së dhe heqjen e akcizës, por nuk...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Ministria Infrastrukturës dhe Energjisë së bashku me Drejtorinë e Përgjithshme Detare bëjnë me dije se duke nisur nga e hëna, do të rifillojë transporti ndërkombëtar detar për të gjithë pasagjerët. Ministria përmes një njoftimi, shpjegon...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Pasagjerët në autobusë tani do të udhëtojnë si në klasin e parë, me dhomëz private. Masat janë marrë nga operatoret e transportit urban ne Mianmar për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Pandemia po ndryshon tërësisht...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.