×
Etiketë: komunës
Lajme30 Shtator 2020
Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prishtinë (NJRHKEK), më 29.09.2020 ka pranuar palën ankuese i cili ka deklaruar se është pronar i...
Front TV29 Shtator 2020
Është larguar trupi i personit që ka vdekur sot para sporteleve në Komunën e Prishtinës, raporton Front Online. Dyshohet se personi i vdekur ka qenë 71 vjeç dhe ka pësuar infarkt gjatë kohës kur po...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Kronika16 Shtator 2020
Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit i PK-së ka arrestuar dy punëtorë të Komunës së Gjakovës gjatë ditës së djeshme. Ata po dyshohen se gjatë vitit 2016 -2017 kanë falsifikuar dokumente në dobi...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në takimin e subjekteve politike të komunës së Gucisë bëhet e ditur se u dakorduan që të krijohen organet e reja të pushtetit komunal bazuar në rezultatet e zgjedhjeve të fundit. Bartëse të pushteti për...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme09 Shtator 2020
Një qytetare e Prishtinës nëpërmjet një postimi në Facebookun e saj ka thënë se viktima e radhës e qenve endacak ka qenë djali i saj 12 vjeçar. Vlora Konushevci ka përmendur disa raste kur qentë...
Lajme06 Shtator 2020
Ka vdekur një zyrtar i Komunës së Mitrovicës. Bëhet fjalë për Nasuf Kurtin, shkruan Gazeta Sinjali. I ndjeri kishte kohë që ishte pensionuar mirëpo ishte ftuar nga Komuna e Mitrovicës për ndihmë, pasi njohuritë e...
Lajme31 Gusht 2020
Gjykimi për korrupsion dhe armëmbajtje pa leje ndaj 10 ish-inspektorëve të Komunës së Prishtinës, Ismet Haliti, Skënder Canolli, Blerina Syla, Vehbi Abdullahu, Blerim Ibishi, Ardian Muhadri, Arbenita Ajeti, Mërgim Shala, Granit Cenaj dhe Drita Rukiqi,...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Këshilltari i BDI-së në Ohër Nefi Useini dhe vëllau i tij Ibro Useini janë arrestuar dhe dërguar në paraburgim tetë ditor për shkak sulmit ndaj bashkëqytetarit të tyre, Spire Topaloski, thonë nga MPB. Policia nuk...
Lajme18 Gusht 2020
Ndonëse bartja e maskës është obligative në Kosovë, ky urdhër nuk është që po respektohet shumë, madje as nga kryetarët e komunave, shkruan Front Online. Është kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli ai që...
Lajme15 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës përgjatë këtij muaji ka arritur të finalizojë një tjetër kontratë me tender. Këtë herë komuna e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, ka nënshkruar një kontratë që ka të bëjë me furnizim me...
Lajme13 Gusht 2020
Mëngjesin e sotëm është parë një fluks i madh i qytetarëve duke pritur pranë objektit të Komunës së Prishtinës, raporton Front Online. Edhe në kohë pandemie atyre po u duhet që të presin në radhë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.