[wp-story]

Bota/Rajoni

Arrestohet këshilltari i Komunës së Ohrit, Nefi Useini

Arrestohet këshilltari i Komunës së Ohrit, Nefi Useini
14:25 | 26 Gusht 2020

Këshilltari i BDI-së në Ohër Nefi Useini dhe vëllau i tij Ibro Useini janë arrestuar dhe dërguar në paraburgim tetë ditor për shkak sulmit ndaj bashkëqytetarit të tyre, Spire Topaloski, thonë nga MPB.

Policia nuk ka mundur t’i gjej gjashtë ditët e kaluara, ndërsa jozyrtarisht, tani vet janë paraqitur në stacionin policor.

Gjykata atyre u ka caktuar masën e paraburgimit prej tetë ditëve për shkak mundësisë për përsëritje të veprës, ndikim mbi dëshmitarët dhe arratisje.

Të dy dyshohen se kanë bërë veprën penale dhunë dhe armë mbajtje pa leje.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera