Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë

  FrontOnline
  22 Shkurt 2023

  Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se të enjten (23.02.2023) do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si pasojë në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

  Ky do të jetë orari i ndërprerjes së energjisë elektrike sipas rajoneve të Kosovës.

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  • Prishtinë

  NS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4 kV  Çamëria 2 (kodi: 11000008033)  nga ora 10:00 deri ora 15:00

  Vendet: një pjesë e rr. Haxhi Zeka, një pjesë e rr. Mehmet Beci, një pjesë e rr. Ali Pashe Gucia dhe një pjesë e rr. Shantor Petefi.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, punimi i kokave kabllovike të trafofushës.

  2.

  NS 110/10(20) [kV] Prishtina 7 do të ndërprehet:

  NS 10/0.4[kV] TS Mili Hajvali (kodi: 19000040165) nga ora 10:00 deri 14:00

  Vendet: Një  pjesë e rr. Dëshmorët e Gollakut.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i shtyllave në TS Mili Hajvalia.

  • Pejë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  NS 110/10[kV] Klina  do të ndërprehet:

  NS 10/0.4[kV] TS Murat Kuka (kodi: 52000012019) nga ora 09:00 deri 11:00

  Vendet: Një pjesë e rr. Abedin Rexha.

  Arsyeja: ndërprerje për siguri, demontimi i linjës së vjetër, kyçja e konsumatorëve në rrjetin e ri.

  * * *

  Punime nga palët e treta

  1.

  NS 110/10[kV]  Istog do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Istog Qendra (kodi:54000013)  nga ora 10:00-15:00

  Vendet: rrugët: 2 Korriku (një pjesë), Bujar Visoqi, Dëshmorët Dervishaj, Ibrahim Rugova, Lidhja e Prizrenit, Nënë Tereza, Rinia, Skënderbeu, Zahir Pajaziti (një pjesë), si dhe një pjesë e Istogut dhe Istogut të Poshtëm.

  Arsyeja: Për realizimin e sistemit hyrje/dalje 10 kV, sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  • Ferizaj

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  NS 35/10(20) [kV] Magure do të ndërprehet:

  NS 10/0.4[kV] Harilaq i (shkolla) vogël (kodi: 41048003058) nga ora 11:30 deri 15:30

  Vendet: Harilaq te  Shkolla.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, punime në NS  Harilaq i Vogël (shkolla) në tensionin e mesëm dhe të ulët.

  * * *

  Punime nga palët e treta

  1.

  NS 35/10[kV]  Ferizaj 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Kosovapetroll (kodi:40041003)  nga ora 11:00-16:00

  Vendet: Ferizaj: rr.”G.Terbeshi”, Talinovci  i Jerlive, Muhovci, Prelezi i Jerlive dhe i Muhaxherëve dhe bizniset private.

  Arsyeja: Punët që duhet te kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  2.

  Nga TS 35/10kV Ferizaj III do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Jezerci  (kodi: 40042003) prej orës  10:00 deri 14:00

  Vendet: rrugët: Elbasanit, Gjergj Fishta, Muharrem Shemsedini (një pjesë), Murat Murati (një pjesë), Naim Beka, Prekazit, Sefedin Firza (një pjesë), Xhevat Sojeva (një pjesë),ef Jubani (një pjesë); fshatrat: Balaj, Jezerc, Manastirc, Neredime dhe Neredime e Naltë dhe e Ulët.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.

  • Mitrovicë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga NS 110/10[kV] Vushtrria 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Nadakovc (Kodi: 73000014) prej ores 10:00 deri 14:00

  Vendet: fshatrat: Nedakovc, Mavriç, Sfaraçak, Sfaraçak i Epërm, Sfaraçak i Poshtëm si dhe një pjesë e rrugëve Liqeni i Prespës dhe Bajram Latifi.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri ndërrimi i transformatorëve të mbingarkuar me ata  të nën ngarkuar.

  2.

  Nga NS 110/10[kV] Vushtrria 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Maxhunaj (Kodi: 73000011) prej ores 13:00 deri 15:00

  Vendet: Fshatrat: Brezhnic  (një pjesë), Ceceli, Dumnicë, Dumnicë e Ulët, Dumnicë e Mesme, Dumnicë e Epërme, Zagori  (një pjesë), Maxhunaj, Nadakovc  (një pjesë), Pestovë, Ropicë, Samadrexhë, Sllakovc dhe Vilanc.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i transformatorëve të mbingarkuar me ata  të nën ngarkuar.

  • Gjilan

  Punime nga palët e treta

  1.

  Nga TS 110/35/10kV Gjilani 1 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Penda (kodi: 60062010) prej orës  10:00 deri në orën 14:00

  Vendet: Hidrosistemi  në fshatin Përlepnicë.

  Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 10(20)kV siaps  zgjidhjes teknike.

  1.

  Nga TS 110/35/10kV Gjilani 1 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Penda (kodi: 60062010) prej orës  10:00 deri në orën 14:00

  Vendet: Hidrosistemi  në fshatin Përlepnicë.

  Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 10(20)kV siaps  zgjidhjes teknike.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.