×
Etiketë: komunës
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme15 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini ka pritur sot në takim zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Tahiri, me të cilin ka bashkëbiseduar për tema të ndryshme që kanë të bëjnë me komunën e Gjakovës. Fillimisht...
Lajme09 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosova, Ramush Haradinaj ka thënë se tash janë tri lëndë para Gjykatës Speciale dhe në këtë kohë ku ndodhet procesi, është e pamundur të ndërprehet puna e saj. “Duhet...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetarja e trupit gjykues, gjykatësja Violeta Namani deklaroi se për shkak të mungesës së anëtares së trupit gjykues, gjykatëses Kuka-Mekaj, nuk mund të mbahet seanca e së martës. Ndërsa për shkak të gjendjes me pandeminë...
Lajme03 Korrik 2020
Sonte numri i të vdekurve si pasojë e infeksionit me koronavirus ka shkuar në 55. Viktima e fundit që ndërroi jetë nga Covid-19 është nga Mitrovica. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri,...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kryetari i Kuvendit Komunal të Ulqinit, Ilir Capuni ka folur për mundësinë e liberalizimit të masave që do t’iu mundësonte qytetarëve nga Kosova të shkonin në Ulqin. Capuni në RTV Dukagjini ka thënë se qytetarët...
Lajme25 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka emëruar Arton Gavazin në pozitën e nënkryetarit të Ferizajt. Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e Komunës së Ferizajt në Facebook, përmes një njoftimi në...
Lajme23 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka thënë se një zyrtar i kësaj komune është i prekur me virusin COVID-19, i cili ka komplikime serioze shëndetësore. Latifi tregoi se zyrtari aktualisht është me oksigjeno-terapi...
Front TV18 Qershor 2020
Ndërsa i pyetur se a ka zyrtarë të Komunës së Prishtinës, që janë të infektuar me Coronavirus, Nushi tha se deri më tani asnjë zyrtar i kësaj komune nuk ka rezultuar pozitiv edhe pse janë...
Lajme18 Qershor 2020
Komuna e Gjakovës ka marrë disa vendime për mbrojtjen e shëndetit publik. Sipas vendimit të Qeverisë së Kosovës me qëllim të parandalimit të Covid-19, kryetari i komunës, Ardian Gjini, mori vendim për reduktimin e stafit...
Lajme17 Qershor 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti tha se kjo komunë nuk e ka përgjegjësinë e vlerësimit të situatës epidemiologjike dhe as përgjegjësinë e vendosjes së masave të kufizimit. Tutje Ahmeti tha se deri tani janë fokusuar...
Lajme16 Qershor 2020
Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka bërë të ditur se të gjitha emrat e rrugëve në komunën e Preshevës do të mbajnë emra në gjuhën shqipe. Këtë ai e ka bërë të ditur...
Lajme15 Qershor 2020
Avokati i Popullit ka lëshuar një komuniikatë për medie si dhe një raport me rekomandime përkitazi me cenimin e të drejtës për mjedis të sigurt dhe të shëndetshëm si pasojë e ndikimit të ndotjes ajrit....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.