×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pushimet në Ulqin gjithnjë e më të vështira, kryetari i komunës tregon kushtet e reja

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Kryetari i Kuvendit Komunal të Ulqinit, Ilir Capuni ka folur për mundësinë e liberalizimit të masave që do t’iu mundësonte qytetarëve nga Kosova të shkonin në Ulqin.

  Capuni në RTV Dukagjini ka thënë se qytetarët nga Kosova mund të shkojnë në Ulqin vetëm nëse kanë test të coronavirusit të bërë jo më larg se 48 orë.

  “Kanë ndodhur dy gjëra të këqija. Në Kosovë e Shqipëri numri i të infektuarve vetëm se është rritur dhe vlen rregulli që një në Mal të Zi mund të futen vetëm qytetarët e shteteve që kanë më pak se 25 të infektuar në 100 mijë banorë. Me sa e di unë Kosova tashmë ka mbi 26 të infektuar në 100 mijë banorë”, tha ai.

  Kryetari i Kuvendit Komunal të Ulqinit thotë se për fat të keq edhe në Mal të Zi tashmë janë importuar rastet me coronavirus dhe numri ka arritur në mbi 100.

  “Coronavirusi na është importuar nga Serbia, nga një dasmë dhe lojë futbolli dhe tani jemi në luftë me virusin”.

  Capuni thotë se po flitet që nga e hëna do të merren një set masash të reja dhe mund të ndryshojnë gjërat.

  “Mund të liberalizohet kufiri, së paku kështu flitet dhe kjo është edhe kërkesë e ekonomisë, port ë presim”, tha ndër të tjera Ilir Capuni.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.