×
Etiketë: kryesore
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi në një intervistë për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se në aksionin e Karaçevës nuk është arritur të arrestohen akterët kryesorë të krimit, por sipas tij, vetëm...
Lajme25 Shtator 2020
Ngjarjet e paralajmëruara për sot. Zyra e Koordinatorit për Zhvillim të Kombeve te Bashkuara në bashkëpunim me Kryesinë e Kuvendit rithemelojnë Këshillin SDG në Kuvendin e Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, oborri para hyrjes kryesore, ora...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA (DFC), Adam Boehler, emisari Richard Grenell dhe zyrtarë të tjerë të qeverisë amerikane do të takohen me përfaqësuesit shtetëror të Serbisë. Kryeshefi ekzekutiv të...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Lajme13 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pas tri jave pushim, nesër pritet t’iu përvishen punëve për të cilat kanë marrë besimin e qytetarëve. Sesioni vjeshtor parlamentarët do t’i gjejë me tema të mbetura në gjysmë. Miratimi...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Një ditë pasi u ‘kidnapua’ nga disa persona të paidentifikuar në Bjellorusi, figura kryesore e opozitës Maria Kolesnikova, ka qenë e përfshirë në ‘skena dramatike’ në kufi. Sipas BBC, autoritetet bjelloruse me këtë rast thonë se...
Lajme05 Shtator 2020
Emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka folur më gjerësisht për marrëveshjen e arritur dje në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë. Në një opinion të shkruar për “The Hill”, Grenell marrëveshjen e ka...
Lajme05 Shtator 2020
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes së Kosovës dhe Serbisë gjatë ditës së djeshme. Në reagimin e tyre thuhet se Shtetet e Bashkuara e përgëzojnë kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti...
Lajme04 Shtator 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina", para pak minutash ka njoftuar se në këto orë të vona është dëmtuar linja TM Badovc Prishtinë, linja e Çelikut DN 600 mm. Kjo linjë, sipas KRU "Prishtina", është nga...
Lajme02 Shtator 2020
Në AAK e kanë ndarë mënden sa i përket çështjes së presidentit. Nënkryetari Ahmet Isufi ka thënë në “Debat Plus” të RTV Dukagjinit se pretendimi i AAK-së për ta kandiduar Ramush Haradinajn për president është...
Lajme18 Gusht 2020
Drejtori për Shëndetësi në komunën e Prishtinës, Bujar Gashi sot vizitoi Qendrën Kryesore të Mjekësisë̈ Familjare dhe personelin shëndetësor të cilët nga fillimi i pandemisë̈ me COVID-19 janë në vijën e parë të frontit duke...
Lajme11 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar Xhavit Hazirin, i cili u zhduk 22 vjet më parë, duke thënë se ai ishte një prej ideatorëve dhe themeluesve kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Për të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.