×
 • Lajme
 • Lajme

  756 profesionistë shëndetësorë të infektuar me koronavirus

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 në vend e deri më sot janë infektuar me koronavirus 756 profesionistë shëndetësore.

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend (IKSHPK), ka bërë të ditur se deri më tani janë 7 mijë e 413 persona të prekur me koronavirus në vend.

  Këtë e ka bërë të ditur vetë IKSHPK-ja, ku në profilin zyrtar në rrjetin social Facebook, ka publikuar një fotografi.“Së bashku, ti ndihmojmë punëtorët shëndetësorë! Barte maskën, ruaje distancën, mbaje higjienën”, është porosia e kësaj fotografie.

   

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Seanca gjyqësore ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe tre deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, është shtyrë me arsyetimin se...
  Lajme01 Mars 2024
  Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) tha të mërkurën për REL se bisedimet në Bruksel për rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK),...
  Kronika01 Mars 2024
  Dy persona kanë hasur mbrëmë në Prishtinë teksa po e mbulonin me rërë në thes që dyshohet të jetë i mbushur me...
  Të tjera
  Sport01 Mars 2024
  Sensacioni më i madh i futbollit gjerman dhe ndoshta evropian për momentin, Florian Wirtz i Bayer Leverkusenit, duhet të qëndrojë në mesin...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Këshilltarja politike e Kryeministrit Albin Kurti për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka publikuar pamje të rralla kur ishte votuar në Preshevë...
  Lajme01 Mars 2024
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se sot ajri në kryeqytetin tonë nuk është i shëndetshëm, dhe u...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po thotë se në dialog duhet të shkohet vetëm në nivel politik, dhe jo të...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për...
  Sport01 Mars 2024
  Barcelona pritet të jetë e zënë në afatin kalimtar të verës, por Rafael Leao nuk do të kalojë në Kataluni. Financat e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.